Pivní hvězdou Evropy je Litovel Premium. Získal zlatou medaili ve své kategorii

Ve středu 12. listopadu 2014 si Pivovar Litovel připsal v německém Norimberku mimořádný úspěch – zvítězil v degustační soutěži Evropská pivní hvězda (European Beer Star). Již…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo ve sklenici

Ve středu 12. listopadu 2014 si Pivovar Litovel připsal v německém Norimberku mimořádný úspěch – zvítězil v degustační soutěži Evropská pivní hvězda (European Beer Star).

Již 11. ročník akce proběhl v rámci veletrhu Brau Beviale. Pořadatelem je, jako již tradičně, respektovaný Svaz malých a středních pivovarů v Bavorsku spolu s Asociací malých nezávislých pivovarů v Evropě a Svazem malých a středních pivovarů v Německu.

Úspěch pro Litovel v prestižní soutěži

„Evropská pivní hvězda (EPH) je jednou ze tří světově nejrespektovanějších degustačních soutěží piva,“ uvedla Markéta Václavková, vedoucí marketingu Pivovaru Litovel. „Zaměřuje se na produkty malých a středních pivovarů, které se způsobem výroby a vynikajícími chuťovými vlastnostmi liší od tzv. europiv, vyráběných v pivovarnických gigantech,“ upřesnila.

Letošního pivního klání se zúčastnilo 1613 piv z celkem 42 zemí. Pochopitelně nechyběly pivní velmoci v čele s Českou republikou, Německem, Velkou Británií a Belgií, prostor ovšem dostaly i pěnivé moky z Mongolska, Namibie nebo Tchaj-wanu. Vítězná piva vybíralo 105 degustátorů (5 z České republiky), kteří se rekrutovali ze sládků a pivních znalců. Hodnocena byla barva, chuť, vůně, aroma a celkový dojem. Posuzování bylo anonymní.

Adepti o zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili se měřili v dohromady 52 kategoriích, přičemž zlatou medailí ověnčený Litovel Premium uspěl v kategorii Bohemian style Pilsner (Český ležák plzeňského typu). „Jak bývá v těchto prestižních soutěžích zvykem, vzorek pocházel ze standardní distribuce,“ podotkl Jiří Hájek, vedoucí oddělení kvality Pivovaru Litovel.

O soutěži Evropská pivní hvězda

Evropská pivní hvězda (European Beer Star) – tato soutěž, pořádaná Svazem malých a středních pivovarů v Bavorsku spolu s Asociací malých nezávislých pivovarů v Evropě, je výjimečná hned z několika důvodů. Vychází totiž z jedinečnosti piva a jeho vnímání jako národního dědictví. Hlavním smyslem je představit chuťově různorodá piva široké veřejnosti a současně posílit fenomén jejich jedinečnosti. Jedná se zejména o produkty malých a středních pivovarů, které se způsobem výroby a vynikajícími chuťovými vlastnostmi liší od tzv. europiv, vyráběných v pivovarnických gigantech.

O Pivovaru Litovel

Pivovar Litovel – tradice trvající již přes 120 let, úcta k poctivému řemeslu, ruční práci a kvalitním surovinám. To jsou hlavní zásady, kterých se dodnes drží pracovníci Pivovaru Litovel, jenž vznikl v roce 1893 jako ryze vlastenecký Rolnický akciový pivovar se sladovnou. Historie pivovaru je lemována četnými úspěchy a oceněními z mnoha výstav a gastronomických soutěží. Jeho portfolio tvoří piva vařená tradičními postupy na předem danou stupňovitost a také pivní speciály či pivní mixy. Spolu s pivovary Zubr a Holba dnes patří Pivovar Litovel do skupiny PMS.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.