Pivní zmrzlina osladila léto. Pivovary nabídly několik druhů

Zajímavostí léta byla na pivních festivalech a slavnostech zmrzlina s pivní příchutí. Několik pivovarů představilo své zmrzliny vyrobené ve spolupráci s cukrárnami. Zmrzliny zaujaly svou originalitou…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Zmrzlina

Zajímavostí léta byla na pivních festivalech a slavnostech zmrzlina s pivní příchutí. Několik pivovarů představilo své zmrzliny vyrobené ve spolupráci s cukrárnami. Zmrzliny zaujaly svou originalitou a velké části lidí i zachutnaly.

Světlá i tmavá

V polovině července přišel s pivní zmrzlinou Pivovar Svijany. Představil ji totiž na svých dvaadvacátých pivních slavnostech a uvedl ji sloganem „Lízni si Kněžnu nebo Knížete“. Tmavá Svijanská zmrzlina je vyrobena z třinácti stupňové Svijanské Kněžny, světlá naopak ze Svijanského Knížete. Zmrzlinu tvoří tři čtvrtiny piva a obsahuje kolem tří procent alkoholu.

Točenou světlou a tmavou zmrzlinu nabízí i Pivovar Chotěboř. Zmrzlina je také alkoholická a nesmí se tedy prodávat dětem. Světlá zmrzlina se vyznačuje hořkou chutí, tmavá je sladší a voní karamelem. Základem chotěbořské pivní zmrzliny jsou dvanáctistupňová piva.

Na trhu nezaváhal ani malý Pivovar u Bulovky, který vytvořil zmrzlinu jiným postupem. Ve spolupráci s malou výrobnou zmrzliny vytvořil Pivovarskou zmrzlinu z ingrediencí, z kterých se pivo vyrábí. Zmrzlinu tak tvoří voda, chmel, slad a kvasnice a základem tedy není pivo. Zmrzlina je k ochutnání celoročně v pivovarské hospodě v Praze.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.