Pivo Duff ze seriálu Simpsonovi existuje. Koupit jej můžete i v Česku

Fanoušci animovaného seriálu Simpsonovi určitě znají Homerovo oblíbené pivo Duff. Značka byla zprvu imaginární záležitostí propagovanou Duffmanem pouze v seriálu. Některé pivovary se však rozhodly animované pivo přenést do reality…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Duff Beer

Fanoušci animovaného seriálu Simpsonovi určitě znají Homerovo oblíbené pivo Duff. Značka byla zprvu imaginární záležitostí propagovanou Duffmanem pouze v seriálu. Některé pivovary se však rozhodly animované pivo přenést do reality.

S pivem Duff odlétnou starosti jako motýli

„Nudíte se, nemáte práci a ke všemu jste střízlivý? Nevíte, jak naložit s volným časem? Tak teď přišla vaše chvíle. S pivem Duff odlétnou všechny starosti jako motýli,“ láká televizní reklama Homera Simpsona v jednom z prvních dílů animovaného seriálu.

Toto pivo vymyslel autor seriálu Matt Groening a nechal se inspirovat jménem amerického piva Bud. Ve Springfieldu a hlavně u Vočka se od té doby netočí nic jiného. V dílu nazvaném „Homer na suchu“ dokonce Homer navštíví pivovar Duff, kde jsou k ochutnání i jiné druhy tohoto piva – Duff Dry a Duff Lite. Homer v tomto dílu však slíbí manželce Marge, že nebude třicet dní pít pivo. Svůj slib odstartuje vyléváním piva do dřezu a zpíváním: „Bylo mi sedmnáct a pivo jsem pil tak rád. Ten nápoj všech nápojů, falešný průkaz měl jsem svůj na jméno Brian McGee a do uší zněli mi Queen. Ó sladký noci mí.“

Pivo Duff a soudní spory o autorská práva

Velké popularity seriálu a imaginárního piva Duff však využily některé pivovary. V roce 1990 začal australský pivovar Lion Nathan vyrábět pivo nazvané Duff. Společnost 20th Century Fox podala žalobu a produkt byl stáhnut z pultů i přesto, že pivovar nepoužíval žádné logo ze seriálu.

V roce 2006 si Mexičan Rodrigo Contreras zaregistroval právě ve svém rodném Mexiku značku Duff a začal vyrábět pivo s etiketami okopírovanými ze seriálu. Poté se samozřejmě vedly opět spory o autorská práva na tuto značku. Mexický Duff se ale stále prodává, a to i na různých trzích ve světě.

Dalším výrobcem seriálového piva je německý pivovar Eschweger Klosterbrauerei v Hesensku. Jeho Legendary Duff Beer získal už i ocenění a je prodáván po celé Evropě. V České republice je například k zakoupení v obchodním řetězí Albert. Pivo má 4,9 % alkoholu a prodává se jak v láhvích, tak i v plechovkách.

V obchodech se simpsonovskými suvenýry v Universal Studios si můžete koupit plechovku Duffu také. Jde ale o pouze o energetický nápoj. Design plechovky je však naprosto identický s tím seriálovým.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.