Pivo Duff ze seriálu Simpsonovi existuje. Koupit jej můžete i v Česku

Fanoušci animovaného seriálu Simpsonovi určitě znají Homerovo oblíbené pivo Duff. Značka byla zprvu imaginární záležitostí propagovanou Duffmanem pouze v seriálu. Některé pivovary se však rozhodly animované pivo přenést do reality…

Magazín

Duff Beer

Fanoušci animovaného seriálu Simpsonovi určitě znají Homerovo oblíbené pivo Duff. Značka byla zprvu imaginární záležitostí propagovanou Duffmanem pouze v seriálu. Některé pivovary se však rozhodly animované pivo přenést do reality.

S Duffem odlétnou starosti jako motýli

„Nudíte se, nemáte práci a ke všemu jste střízlivý? Nevíte, jak naložit s volným časem? Tak teď přišla vaše chvíle. S pivem Duff odlétnou všechny starosti jako motýli,“ láká televizní reklama Homera Simpsona v jednom z prvních dílů animovaného seriálu.

Toto pivo vymyslel autor seriálu Matt Groening a nechal se inspirovat jménem amerického piva Bud. Ve Springfieldu a hlavně u Vočka se od té doby netočí nic jiného. V dílu nazvaném „Homer na suchu“ dokonce Homer navštíví pivovar Duff, kde jsou k ochutnání i jiné druhy tohoto piva – Duff Dry a Duff Lite. Homer v tomto dílu však slíbí manželce Marge, že nebude třicet dní pít pivo. Svůj slib odstartuje vyléváním piva do dřezu a zpíváním: „Bylo mi sedmnáct a pivo jsem pil tak rád. Ten nápoj všech nápojů, falešný průkaz měl jsem svůj na jméno Brian McGee a do uší zněli mi Queen. Ó sladký noci mí.“

Duff a soudní spory o autorská práva

Velké popularity seriálu a imaginárního piva Duff však využily některé pivovary. V roce 1990 začal australský pivovar Lion Nathan vyrábět pivo nazvané Duff. Společnost 20th Century Fox podala žalobu a produkt byl stáhnut z pultů i přesto, že pivovar nepoužíval žádné logo ze seriálu.

V roce 2006 si Mexičan Rodrigo Contreras zaregistroval právě ve svém rodném Mexiku značku Duff a začal vyrábět pivo s etiketami okopírovanými ze seriálu. Poté se samozřejmě vedly opět spory o autorská práva na tuto značku. Mexický Duff se ale stále prodává, a to i na různých trzích ve světě.

Dalším výrobcem seriálového piva je německý pivovar Eschweger Klosterbrauerei v Hesensku. Jeho Legendary Duff Beer získal už i ocenění a je prodáván po celé Evropě. V České republice je například k zakoupení v obchodním řetězí Albert. Pivo má 4,9 % alkoholu a prodává se jak v láhvích, tak i v plechovkách.

V obchodech se simpsonovskými suvenýry v Universal Studios si můžete koupit plechovku Duffu také. Jde ale o pouze o energetický nápoj. Design plechovky je však naprosto identický s tím seriálovým.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz ↗
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


brand-745x100-1493717091.jpg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.