Pivotéky se začínají šířit po Česku. Nabízejí široký výběr piv a odborný personál

V pivotékách si přijdou na své všichni milovníci a příznivci tohoto zlatavého moku. Nacházejí se zde z pravidla piva, která v běžné obchodní síti nelze příliš lehce sehnat…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivní speciály

V pivotékách si přijdou na své všichni milovníci a příznivci zlatavého moku. Nacházejí se zde zpravidla piva, která v běžné obchodní síti nelze příliš lehce sehnat. Zároveň se vám v každé takto specializované prodejně dostanou cenné rady, a tak se nemusíte bát toho, že se v široké škále piv budete jen těžko orientovat a vybírat si.

Velmi často se zde také konají podobně jako ve vinárnách řízené degustace, zaměřené na kvalitu a chuť piva, spojené se setkáním se zajímavými lidmi a příznivci piva. V pivotékách si přijdou na své jak zkušení znalci pivního moku, tak i začátečníci, kteří ho teprve poznávají a seznamují se s ním.

Čtěte také: „Pivaři“ pomalu mizí. Češi dávají přednost kvalitě, ukázal průzkum

Jaký sortiment na nás v pivotékách čeká?

Ve specializovaných pivotékách najdete skutečně velmi širokou škálu nejrůznějších piv, které v běžných supermarketech nekoupíte. Nachází se zde jak zastoupení piv českých, tak i zahraničních. Můžeme jmenovat například piva rakouská, německá, belgická, irská, mexická a spoustu dalších. Dále se piva dělí na světlá, polotmavá, řezaná a tmavá. Najdete zde také široké zastoupení piv nepasterizovaných a nefiltrovaných.

Nabídka se většinou rozšiřuje také na výrobky, z nichž můžete pivo uvařit přímo u vás doma, tedy na pivní kvasnice a extrakty, ze kterých se pivo vaří. V pivotékách naleznete také různé dárkové a upomínkové předměty s pivní tématikou, které se mohou stát velmi originálním dárkem pro vaše blízké a známé.

Kde se pivotéky nachází?

Specializované pivní prodejny lze najít například v Praze, kde vznikla jedna z prvních. Dále v Brně, v Pardubicích, Plzni, Jihlavě či Kunovicích. Pivotéky mají v České Republice stále širší zastoupení.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


5 Replies to “Pivotéky se začínají šířit po Česku. Nabízejí široký výběr piv a odborný personál”

 1. Luděk napsal:

  Ta pivotéka v Plzni by mne zajímala, kterou má autor na mysli?

 2. Kraus napsal:

  Kdo to psal ? Ten seznam měst je hodně neúplný. Navíc ten pisálek toho o pivu a pivotékách asi moc neví dělení piv na světlá, polotmavá, tmavá a řezaná je naprosto směšné. To asi jako kdybyck dělil tvrdý alkohol na cognac, whisky a rum.

 3. Editor Alkoholia.cz napsal:

  Cílem nebyl kompletní výčet všech měst, kde se Pivotéky nachází. Dělení piv na světlá, polotmavá, tmavá a řezaná je naprosto správné a úplné (jsou tu samozřejmě i další možnosti diferenciace, ale jejich výčet nebyl účelem článku).

 4. Honza napsal:

  U nás na Pivních recenzích je vcelku obsáhlý seznam pivoték a hospod se třetí pípou pro celou republiku.

 5. Aleš napsal:

  Tahle v Brně má můj obdiv! Dobrej výběr a příjemná obsluha. Navíc dělají dárkvové balíky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.