Pivovar Černá Hora nestíhá vyrábět. Rozšířil kapacity za 20 milionů korun

Pivovar Černá Hora na Blanensku v průběhu dubna zvýšil výrobní kapacitu a za tímto účelem rozšířil zařízení spilky. Nově bylo nainstalováno 10 kvasných kádí o celkovém objemu 2.300 hl

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo

Pivovar Černá Hora na Blanensku v průběhu dubna zvýšil výrobní kapacitu a za tímto účelem rozšířil zařízení spilky. Nově bylo nainstalováno 10 kvasných kádí o celkovém objemu 2.300 hl, čím došlo ke zvýšení kapacity pivovaru o 20 %. Celková výše investice činí téměř 20 milionů Korun českých.

„Rozšíření oddělení spilky nám umožní navýšit výrobní kapacitu pivovaru. Zejména v letních měsících je totiž poptávka po našem pivu natolik vysoká, že ji téměř nejsme schopni uspokojit. Investujeme do tradiční technologie otevřených spilek, jak se na české pivo sluší a patří. Nechceme vyrábět žádná europiva, těch jsou lidé přepití a odklánějí se od nich,“ uvedl Vlastimil Zedek, který na výrobu v piva v Černé Hoře již 16 let dohlíží.

Každá z kvasných kádí o délce zhruba 3 m váží kolem 1,5 t. K jejich instalaci do pivovaru byl zapotřebí jeřáb, který je vyzvedl a skrze střechu spustil do budovy. Pivovar Černá Hora vyrábí 15 druhů různých piv, což je nejvíce v celé republice.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Pivovar Černá Hora nestíhá vyrábět. Rozšířil kapacity za 20 milionů korun”

  1. […] Čtěte také: Pivovar Černá Hora nestíhá vyrábět. Rozšířil kapacity za 20 milionů korun […]

  2. […] Čtěte také: Pivovar Černá Hora nestíhá vyrábět. Rozšířil kapacity za 20 milionů korun […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.