Pivovar Ostravar připravuje pro festival Colours unikátní kvasnicové pivo

Hudební festival Colours of Ostrava bude mít poprvé ve své desetileté historii vlastní pivo. Ve srovnání s tradičními kvasničáky, které znají například návštěvníci Slavností pivovaru Ostravar, bude festivalové pivo…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Ostravar

Hudební festival Colours of Ostrava bude mít poprvé ve své desetileté historii vlastní pivo. Pro festival ho uvaří jeho nový partner – pivovar Ostravar.

„Chtěli jsme dát Coloursům k jejich jubileu nějaký dárek. A jelikož jsme pivovar, bude od nás nejlepším dárkem várka speciálního festivalového piva,“ uvedla manažerka značky Ostravar Martina Bučková. Festivalové pivo bude mít unikátní recepturu. Jejím autorem je devětadvacetiletý talentovaný pivovarník Jan Řehůřek z Ostravy.

Ostravar uvaří pro festival tzv. barevné kvasnicové pivo. „Festivalový kvasnicový Ostravar nebude barevný svou barvou, ale barvou své chuti,“ vysvětlil vrchní sládek ostravského pivovaru Richard Kornas. Při tvorbě jeho receptury využil Ostravar bohatých zkušeností s vařením kvasnicového ležáku. „Ve srovnání s tradičními kvasničáky, které znají například návštěvníci Slavností pivovaru Ostravar, bude festivalové pivo uvařeno na malinko jiném základě,“ řekl Kornas.

„Festivalová inovace se týká nejen sypání, ale i chmelení. Pivo tak dostane plnější chuť a typická hořkost Ostravaru bude doprovázena výraznějším chmelovým aroma,“ vysvětlil Jan Řehůřek, který je autorem festivalové receptury. Díky pozměněnému postupu a receptuře získá kvasnicové pivo větší pestrost. „Přesně v duchu Colours,“ dodal Kornas.

Návštěvníci se tak mohou těšit na speciální festivalový kvasnicový ležák plnější chuti s výraznějším chmelovým aroma doprovozeným osvěžující esterovou vůní. Kvasnicový ležák bude mít navíc ráznější říz, sytější barvu a vyšší obsah zbytkového extraktu.

Ostravar začal s přípravou festivalového piva na přelomu května a června. Tento týden šel kvasnicový ležák do ležáckého sklepa, kde bude zrát až do 13. července. „Pak ho stočíme a převezeme ve speciálních chladících kamionech na Colours,“ uvádí vrchní sládek s tím, že na Colours přiveze Ostravar celkem 1000 sudů festivalového piva.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Pivovar Ostravar připravuje pro festival Colours unikátní kvasnicové pivo”

  1. […] „Díky Ostravaru bude mít náš festival poprvé ve své desetileté historii vlastní festivalové pivo,“ upozorňnila Zlata Holušová, ředitelka festivalu Colours of Ostrava. Jedná se o kvasnicový ležák speciálně připravený pro tuto akci. „Jeho chuť bude dána specifickým chmelením a sypáním na várku. Pivo tak dostane plnější chuť a typická hořkost Ostravaru bude doprovázena výraznějším chmelovým aroma,“ popisala specifika festivalového piva vrchní sládek pivovaru Richard Kornas. Čtěte také: Pivovar Ostravar připravuje pro festival Colours unikátní kvasnicové pivo […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.