Pivovar Zubr otevřel výstavu ke 140. výročí založení

Včera 26. dubna se v Muzeu Komenského v Přerově pro veřejnost otevřela rozsáhlá výstava, která připomene dlouhou a slavnou tradici přerovského pivovarnictví a současně 140. výročí přerovského pivovaru Zubr…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Zubr

Včera 26. dubna se v Muzeu Komenského v Přerově pro veřejnost otevřela rozsáhlá výstava, která připomene dlouhou a slavnou tradici přerovského pivovarnictví a současně 140. výročí přerovského pivovaru Zubr, vyhlášeného pivovarem dvacetiletí v rámci odborné soutěže Zlatý pohár PIVEX 2012.

Výstava s názvem “Časy se mění, chuť zůstává” provede návštevníky historií pivovarské výroby, distribuce i konzumace piva. Instalačně je koncipována jako rozměrné diorama sestávající z pivovarského dvora, stáčírny, dobového výčepu a restaurace. V těchto kulisách jsou zasazeny informace o historii pivovarnictví v Přerově a na Přerovsku, doložené vybranými dokumenty, fotografiemi a trojrozměrnými artefakty. Mezi nejzajímavější a nejcennější patří provovárečné privilegium Jana z Pernštejna z roku 1541, originální plakát Mikoláše Alše nebo předválečné akcionářské korbely, které pro výstavu zapůjčil pivovar Zubr.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Pivovar Zubr otevřel výstavu ke 140. výročí založení”

  1. […] Čtěte také: Pivovar Zubr otevřel výstavu ke 140. výročí založení […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.