Pivovarem roku je Chotěboř. Po pár měsících existence

Pivovarem roku 2010 se dle ankety Sdružení přátel piva stal Pivovar Chotěboř. Informoval o tom předseda sdružení Tomáš Erlich. Ze stejného pivovaru pochází dokonce i nejlepší sládek, Oldřich Záruba…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivovarem roku 2010 se dle ankety Sdružení přátel piva stal Pivovar Chotěboř. Informoval o tom předseda sdružení Tomáš Erlich. Ze stejného pivovaru pochází dokonce i nejlepší sládek, Oldřich Záruba. Pro pivovar, který existuje přibližně jen jeden rok, se jedná o značný úspěch.

Cenu za nejlepší „desítku“ obdržel Březňák – světlé výčepní z Pivovaru Velké Březno, mezi „jedenáctkami“ se nejlépe umístil Žatec Premium z Žateckého pivovaru. První místo mezi „dvanáctkami“ obsadila Koutská dvanáctka z Pivovaru Kout na Šumavě, která si tím zároveň vysloužila i titul Skokan roku, když postoupila z loňského 32. místa.

Nejlepším letošním pivním speciálem je 16° Primátor Exkluziv z Pivovaru Náchod. V kategorii svrchně kvašených piv zabodovalo pšeničné pivo z Pivovaru Matuška Broumy. Ocenění za nejlepší polotmavé pivo obdržel 13° Primátor z Náchoda. V kategorii tmavých piv se na první pozici umístil Bohemian Black lager Zámeckého pivovaru Herold. A z nealkoholických piv je dle ankety nejlepší Bernard Free z Humpolce.

Anketa Sdružení přátel piva má za sebou již dvacetiletou historii. V současnosti se jedná o jedinou pivní spořebitelskou soutěž v Česku.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.