Pivovarské dny v Brně nabídnou přes 30 druhů piv. Již o tomto víkendu

Slavnostní zahájení Pivovarských dnů proběhne v pátek 20. 5. v 17.30 hodin na nádvoří Staré radnice v Brně. V jejich průběhu bude návštěvníkům nabídnuta ochutnávka více než 30 tradičně vyráběných piv ze sedmi pivovarů Čech a Moravy…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivní speciály

Slavnostní zahájení Pivovarských dnů proběhne v pátek 20. 5. v 17.30 hodin na nádvoří Staré radnice v Brně.

Po loňských úspěšných Pivovarských dnech na Staré radnici připravili organizátoři tohoto pivního festivalu další ročník oblíbených slavností. V jejich průběhu bude návštěvníkům nabídnuta ochutnávka více než 30 tradičně vyráběných piv ze sedmi pivovarů Čech a Moravy – jak z blízkého Pivovaru Černá Hora, tak i z více či méně vzdálených pivovarů v Uherském Brodě, Jihlavě, Protivíně, Hlinsku v Čechách, Klášteře Hradišti nad Jizerou a Vysokém Chlumci.

Piva výčepní, ležáky i speciály

Návštěvníci se mohou těšit na celkem dvanáct pivních stánků, v každém z nich budou mít příležitost ochutnat jiné značky piv. Na čepu tak budou piva Princ Max X., Vévoda a Démon (z Pivovaru Vysoký Chlumec), ležáky i kvasnicová piva z Pivovaru Klášter, Patriot, Comenius, Extra a nefiltrovaný vídeňský ležák Kounic (z Pivovaru Janáček), nefiltrovaný Ježek 11, Telčský Zachariáš, Jihlavský Grand a Šenkovní 10 (z Pivovaru Jihlava), Schwarzenberg, Prácheňská Perla, nefiltrovaný Platan a Protivínský Granát (z Pivovaru Protivín), Premium, Natur, Speciál a Standard (z Pivovaru Rychtář), v neposlední řadě také svrchně kvašený pšeničný ležák Velen, speciální světlé pivo s přídavkem medu Kvasar, nefiltrované výčepní pivo Moravské sklepní, borůvková Modrá luna a světlý speciál 1530 (z Pivovaru Černá Hora) a samozřejmě také ležák Lobkowicz Premium a jeho nealkoholická varianta Lobkowicz Premium Nealko. Příznivci tmavých piv pak mohou ochutnat prémiový černý ležák Merlin, který uvedla pivovarská skupina K Brewery na trh v loňském roce a který si již získal velkou popularitu zejména u mladší generace konzumentů. Cena čepovaných piv nepřekročí 30 Kč u prémiových značek, výčepní piva se budou prodávat v ceně od 23 Kč.

Pivovary představí i novinky

Pivovar Černá Hora představí světlý ležák Páter nefiltrovaný, který byl uveden na trh v únoru letošního roku a rozšiřuje nabídku nefiltrovaných piv s vysokým obsahem pivovarských kvasnic. Touto novinkou vychází pivovar vstříc vzrůstajícímu zájmu o kvasnicová a nefiltrovaná piva, která jsou konzumenty vyhledávána pro svoji plnou chuť a při konzumaci v rozumné míře také příznivý vliv na zažívací ústrojí.

Další horkou novinkou tohoto pivovaru, kterou právě v těchto dnech uvádíme na trh, je pšeničný svrchně kvašený ležák s příchutí limetky – VelenGarden. Díky jemné limetkové příchuti, která ještě více umocňuje svěží pocit při konzumaci, je toto pivo obzvláště vhodné k uhašení žízně v parných letních dnech.

Pivovar Protivín pak uvede svůj zbrusu nový přírůstek – Schwarzenberg 11% světlý ležák. Při výrobě tohoto ležáku sládci pečlivě dbají na dodržování tradičních výrobních postupů, a aby docílili jeho výjimečné kvality, nechávají jej zrát v pivovarských sklepích minimálně po dobu 40 dnů. Přidáním bavorského sladu získává pivo tmavší zabarvení, které přechází z odstínů zlaté až k tmavé mědi.

Novinka z pivovaru Vysoký Chlumec nese název Princ Max X. Jedná se o opravdu poctivou desítku, kterou sládci vysokochlumeckého pivovaru vaří na stupňovitost 10,7 %. To je mnohem vyšší hodnota, než je pro výčepní piva běžné. I přesto zůstal obsah alkoholu zachován na 4,0 % obj. Pivo se vyznačuje plnou sladovou chutí, která později přechází do příjemné chmelové hořkosti. Princ Max X. zaujme medovou barvou a sladovou vůní.

Pro sběratele pivních suvenýrů, ale i běžné zájemce bude připraven stánek s propagačními materiály všech zúčastněných pivovarů. Novinkou bude možnost čepování zlatavého moku do pivních sklenic, které si mohou návštěvníci na tomto stánku zakoupit.

Ochutnávky doplní kulturní program

Podobně jako loni se kulturní program soustředí na nádvoří Staré radnice, zatímco Radnická ulice bude určena výhradně pivním stánkům a stánkům s občerstvením.

Kulturní program začíná v pátek v 16 hodin, v sobotu ve 14 hodin a oba dny potrvá do cca 21.30. Dramaturgickým záměrem při jeho sestavování bylo zvolit „hudbu k pivu i poslechu“. Návštěvníci si tak budou moci vybírat z pestrého mixu různých žánrů – pop-rocku, ale i klasického rocku, swingu a country.

Nedílnou součástí každých pivních slavností jsou i stánky s občerstvením – na těch na Staré radnici si již tradičně budete moci pochutnat na grilovaném mase a klobásách, sýrech, bramborácích a dalších pochutinách k pivu.

Organizátorem akce jsou Brněnské kulturní centrum a česká pivovarnická společnost K Brewery.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Pivovarské dny v Brně nabídnou přes 30 druhů piv. Již o tomto víkendu”

  1. […] novinky bude možné ochutnat například na blížících se Pivovarských dnech v Brně. Čtěte také: Pivovarské dny v Brně nabídnou přes 30 druhů piv. Již o tomto víkendu ▼ […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.