Pivovary přijdou až o miliardu kvůli COVID-19 a uzavření hospod

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo ve sklenici

Uzavření hospod a restaurací kvůli COVID-19 způsobí pivovarům stamilionové ztráty, blížící se pozvolna až k jedné miliardě korun. Uvedl to Český svaz pivovarů a sladoven, který tak reaguje na uzavření gastronomických provozů, které vláda oznámila v říjnu 2020.

Zavřené hospody, krátká trvanlivost

V souvislosti s plánovaným uzavřením hospod a restaurací hrozí pivovarům souhrnné škody ve výši 750 milionů korun, budou-li omezení pokračovat, možná až 1 miliardy. Čepované pivo má, na rozdíl od jiných alkoholických nápojů, omezenou dobu trvanlivosti. Už nyní proto musí pivovary omezovat jeho výrobu, a v případě delšího uzavření provozoven bude nutné řešit expiraci piva.

Propady tržeb již o desítky procent

Už nyní se v důsledku pandemie většina pivovarů potýká s nižším odbytem a propadem prodejů v desítkách procent. Při první vlně COVID-19, kdy byly restaurace uzavřené deset týdnů, pokryly pivovary veškeré ztráty z vlastního, a to při zachování plné zaměstnanosti. Nyní už ale budou nuceny požadovat od státu kompenzace.

„Chápeme, že vláda musí na nepříznivý vývoj pandemie reagovat, měla by ale současně být připravená uhradit škody, které firmám v této souvislosti vznikají. Každý týden, kdy jsou restaurace uzavřené, vznikají pivovarům škody v průměrné výši 250 milionů korun za neprodané pivo,“ říká Martina Ferencová, výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven.

-red-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Comments are closed.