Plzeňský Prazdroj nechává k 170. jubileu razit zlaté a stříbrné pamětní medaile

Plzeňský Prazdroj připravil na oslavu 170. výročí zrodu plzeňského pivovaru a prémiového ležáku Pilsner Urquell limitovanou edici zlatých a stříbrných pamětních medailí…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Paměťní medaile Plzeňského Prazdroje

Stříbrná paměťní medaile Plzeňského Prazdroje

Plzeňský Prazdroj připravil na oslavu 170. výročí zrodu plzeňského pivovaru a prémiového ležáku Pilsner Urquell limitovanou edici zlatých a stříbrných pamětních medailí. Nejvyšší kvalitu garantuje dvorní mincovna České národní banky a jméno profesora Jiřího Harcuby, který stojí za jejich návrhem.

Čtěte také: Plzeňský Prazdroj slaví 170 let a nabízí výjimečné jubilejní prohlídky

Pouze 170 kusů zlatých medailí

Zlatou medaili v limitované edici 170 kusů nechal Plzeňský Prazdroj razit ve vyhlášené České mincovně v Jablonci nad Nisou, aby u příležitosti 170. výročí zrodu ležáku Pilsner Urquell připravil milovníkům plzeňského piva překvapení a sběratelům jedinečnou příležitost vlastnit tento unikátní pamětní kousek plzeňského pivovaru.

„Pamětní medaili z ryzího zlata jsme nechali razit našim věrným příznivcům, pro které je plzeňský pivovar a ležák Pilsner Urquell opravdovou hodnotou. Cenná medaile jim má připomínat dlouhou a zajímavou historii jejich oblíbeného piva,“ okomentoval ražbu pamětních medailí Zdeněk Vik, manažer obchodních služeb z Plzeňského Prazdroje.

Čtěte také: Pivní sud ke 170. výročí Prazdroje vyroben. Noví bednáři byli přijati

S letopočtem i podobiznou zakladatele

Pamětní medaile ponese kromě pečeti s Pivovarskou bránou a letopočtem 1842–2012 také podobiznu Václava Mirwalda, jednoho ze zakladatelů plzeňského pivovaru. Svým návrhem dodal medaili patřičný lesk významný český designér profesor Jiří Harcuba a poctivé rytecké řemeslo odvedl Lubomír Lietava.

Zlatá pamětní medaile má průměr 19 mm, je vyrobena ze zlata a váží 3,49 g. Každá má svoje unikátní číslo od 1 do 170. K této limitované edici vydává Plzeňský Prazdroj i 500 kusů stříbrné medaile o průměru 34 mm váze 16 g čistého stříbra.

Ražené pamětní medaile jsou v historii Plzeňského Prazdroje zcela unikátní a nabízejí sběratelům cenných pamětihodností možnost rozšířit jejich soukromé sbírky. Cena zlaté medaile je 9500 Kč včetně DPH a stříbrné medaile 1 500Kč včetně DPH. Medaile jsou určeny k volnému prodeji, v maximálním počtu tří kusů pro jednu osobu.

Čtěte také: Deputátní pivo? Historickou tradici dodržuje Prazdroj jako jediný v ČR

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Plzeňský Prazdroj nechává k 170. jubileu razit zlaté a stříbrné pamětní medaile”

  1. […] Čtěte také: Plzeňský Prazdroj nechává k 170. jubileu razit zlaté a stříbrné pamětní med… […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.