Plzeňský Prazdroj od ledna zdraží pivo. O více než korunu na litr

Pivovar mění od 1. ledna 2011 ceník svých výrobků. Úprava cen, která přichází v důsledku zvýšení nákladů na nákup surovin, se týká pouze vybraných značek a typů balení ať už sudového, nebo baleného piva…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivovar Plzeňský Prazdroj mění od 1. ledna 2011 ceník svých výrobků. Úprava cen, která přichází v důsledku zvýšení nákladů na nákup surovin, se ale týká pouze vybraných značek a typů balení ať už sudového, nebo baleného piva. Plzeňský Prazdroj navýší své ceny v průměru přibližně o 2 %, tedy asi o 60 haléřů na půllitr točeného piva.

„Plně si uvědomujeme dopad 33% navýšení spotřební daně z ledna letošního roku, který spolu s hospodářským poklesem zapříčinil zásadní propad pivního trhu v tomto roce. Náš přístup ke změnám cen do následujícího roku odráží naše znepokojení související s těmito podmínkami. Pivovary významně přispívají českému hospodářství a pivo je naším národním nápojem. Věříme, že se situace stabilizuje, a že čeští pivaři se vrátí do hospod na svůj oblíbený nápoj,“ okomentoval situaci na pivním trhu Jiří Mareček, mluvčí Plzeňského Prazdroje.

Co si o tomto zdražení myslíte? Zúčastněte se naší ankety Vadí vám zdražení některých druhů piv od 1. ledna 2011? na Otázkomat.cz

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.