Policisté zabavili 3000 litrů nelegálně prodávaného alkoholu

Šedesátiletý podnikatel alkohol dovážel z výrobny na jižní Moravě a litr rumu či vodky prodával za 150 korun, cigarety za polovinu normální ceny. Muž dovážel tvrdý alkohol v kanystrech, které pak doma rozléval do lahví od vína či šampaňského…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Láhve

Tři tisíce litrů alkoholu zabavili před několika dny policisté v garáži domu v Bohdíkově na Šumpersku. Podnikateli, který jej nelegálně stáčel a prodával, nyní hrozí až tři roky vězení, uvedl kriminalista Radomil Cikryt.

Zásoby za 300 tisíc korun

Šedesátiletý podnikatel alkohol dovážel z výrobny na jižní Moravě a litr rumu či vodky prodával za 150 korun, cigarety za polovinu normální ceny.

„Jedenáctého února jsme v jeho domě a garáži provedli domovní prohlídku a zabavili jsme 3000 litrů alkoholu v hodnotě 310 tisíc korun,“ uvedl vyšetřovatel s tím, že toto množství odpovídalo asi měsíčnímu obratu.

Alkohol putoval zřejmě i do restaurací

Pracovníci celní správy odebrali z lahví třiatřicet vzorků, které podstoupí expertízu na obsah alkoholu a jeho nezávadnost. Muž dovážel tvrdý alkohol v kanystrech, které pak doma rozléval do lahví od vína či šampaňského. Cigarety dovážel v malém množství zřejmě ze zahraničí prostřednictvím řidičů kamionů. Na Šumpersku měl okruh přibližně čtyřiceti lidí, kteří od něj alkohol odebírali. „Předpokládáme, že součástí odběratelů byly i některé restaurace,“ doplnil Cikryt.

Policisté se domnívají, že podezřelý muž se touto nelegální činností zabýval asi deset let. Nyní mu hrozí až tři roky vězení.

-mdf-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Policisté zabavili 3000 litrů nelegálně prodávaného alkoholu”

  1. […] „Maxilahev nealkoholického piva Fríí považujeme za ideální balení pro sportovní aktivity, výlety i práci na zahradě,“ přiblížila výhody maxilahve Fríí Daniela Klančíková. Nový obal je podle ní vhodnou alternativou k menšímu půllitrovému skleněnému obalu, který je pro přepravu méně vhodný a příliš těžký. Pivovar do maxilahví v současné době stáčí také např. Starobrno Tradiční nebo Starobrno Medium. Čtěte také: Policisté zabavili 3000 litrů nelegálně prodávaného alkoholu […]

  2. […] Přes dvanáct tisíc lahví alkoholu tuzemských i zahraničních značek objevili celníci při kontrole jednoho z pražských skladů. Provozovatel skladu nepředložil žádné doklady o zaplacení spotřební daně. Pro agenturu Mediafax to uvedla mluvčí celníků Martina Kaňková. Čtěte také: Policisté zabavili 3000 litrů nelegálně prodávaného alkoholu […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.