Požehnaný Pilsner Urquell přijal ve Vatikánu předseda vlády

U příležitosti velikonočních svátků a především k blahořečení Jana Pavla II. poslali sládci Plzeňského Prazdroje z České republiky do Říma speciální várku požehnaného plzeňského piva pro Svatý stolec…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Plzeňský biskup žehná Plzeňskému Prazdroji

U příležitosti velikonočních svátků a především k blahořečení Jana Pavla II. poslali sládci Plzeňského Prazdroje z České republiky do Říma speciální várku požehnaného plzeňského piva pro Svatý stolec.

Z rukou českého velvyslance ji dnes převzal předseda vlády Vatikánského městského státu, kardinál Giovanni Lajolo.

Vatikán plný poutníků

Ve Vatikánu v těchto dnech doznívají oslavy velikonočních svátků a blíží se beatifikace bývalého papeže Jana Pavla II. Slavnostní akt spolu s Velikonocemi láká nespočetná procesí poutníků z celého světa, kteří chtějí památné chvíle oslavit v srdci katolické církve.

K těmto posvátným okamžikům posílá světově známý český pivovar Plzeňský Prazdroj i občané města Plzně pozdrav Vatikánu v podobě mimořádné, pro tuto příležitost uvařené velikonoční várky, jíž 11. března 2011 požehnal ještě ve varně plzeňský biskup František Radkovský. „Když mě Jan Pavel II. kdysi viděl, hned říkal, že jsem biskup z Plzně, kde máme tak dobré pivo,“ vzpomíná s úsměvem na jedno ze setkání s někdejší hlavou katolické církve biskup Radkovský.

K blahořečení Jana Pavla II

Zásilka požehnaného piva Pilsner Urquell věnovaná Svatému stolci čítá 2011 lahví, symbolizujících letošní rok blahořečení Jana Pavla II., a z rukou českého velvyslance při Svatém stolci JUDr. Pavla Vošalíka jej 27. dubna v 10 hodin přijal předseda vlády Vatikánského městského státu, kardinál Giovanni Lajolo. Tento nápoj s dlouholetou tradicí se bude podávat ve dnech 30. dubna až 2. května na oficiálních akcích katolické církve spojených právě s blahořečením Jana Pavla II.

Menší část zásilky byla určena jako dar pro římskou církevní restauraci Giovanni Paolo II., pojmenovanou po předešlém papeži Janu Pavlu II, kde se v lokálu krypty sv. Ambrože a Karla scházejí při kulturních akcích zejména mladí věřící a kde nyní Pilsner Urquell osvěžuje také poutníky oslavující zde velikonoční svátky.

Vzorky piva už i v pivovarském muzeu

Dar doložený certifikátem opustil brány plzeňského pivovaru dne 20. dubna 2011, kde jej velvyslanci ČR při Svatém stolci JUDr. Pavlu Vošalíkovi slavnostně předali plzeňský biskup František Radkovský a starší obchodní sládek Plzeňského Prazdroje Václav Berka. Čtěte také: Plzeňskému Prazdroji požehnal biskup. Pivo brzy zamíří do Vatikánu

Požehnaná várka byla připravována dle tradiční receptury a pivo zrálo více než 5 týdnů, které symbolicky připadly takřka na celou postní dobu, jež trvá 40 dní před Velikonocemi. Vzorky požehnaných surovin jsou na památku uchovány také v Pivovarském muzeu v Plzni.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.