Přichází Merlin, nové tmavé pivo z protivínského pivovaru

Na pět desítek pivních značek produkují regionální pivovary sdružené v ryze české pivovarnické skupině K Brewery. Jejich rejstřík nyní obohatí prémiový tmavý ležák Merlin, který se zrodil v protivínském pivovaru…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Na pět desítek pivních značek produkují regionální pivovary sdružené v ryze české pivovarnické skupině K Brewery. Jejich rejstřík nyní obohatí prémiový tmavý ležák Merlin, který se zrodil v protivínském pivovaru.

Pivovarníci z K Brewery se nechali při výběru názvu pro nové pivo inspirovat legendární postavou z britské mytologie – mocným kouzelníkem, mágem a čarodějem z legend o králi Artušovi, rytířích kulatého stolu a meči Excalibur.

Merlin je na rozdíl od běžných tmavých piv výjimečně černý. „Při vývoji receptury piva Merlin jsme se nechali inspirovat pivem typu stout. Připravujeme ho podle speciální receptury za použití praženého ječmene. Proto jsme i název hledali na britských ostrovech, kde je tento druh piva tak populární,“ uvedl vrchní sládek pivovarské skupiny K Brewery Jiří Faměra.

Pro výrobu piva Merlin jsou kromě praženého ječmene dále použity tři druhy sladu, voda z hlubinného jezera a kvalitní chmel. Merlina lze popsat jako spodně kvašený silný tmavý ležák o stupňovitosti 12,8 % a obj. alkoholu 4,7 %, který je charakteristický černou barvou a bohatou pěnou. Do piva nejsou dle výrobce přidávána žádná umělá sladidla ani karamel.

Merlin bude na trh dodáván od poloviny října tohoto roku. Setkat se s ním bude možné především v restauracích, k dostání ale bude i v běžných obchodech balený v lahvích o objemu 0,33 l.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Přichází Merlin, nové tmavé pivo z protivínského pivovaru”

  1. […] Přichází Merlin, nové tmavé pivo z protivínského pivovaru […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.