Prodej Zlatopramenu v plastové maxi lahvi stoupl za rok dvojnásobně

Pivní značka Zlatopramen skupiny Heineken posílila svoji pozici na maloobchodním trhu, v kategorii piva baleného v maxilahvích zabrala v roce 2010 v tomto segmentu 52% podíl…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Zlatopramen

Pivní značka Zlatopramen skupiny Heineken posílila svoji pozici na maloobchodním trhu, v kategorii piva baleného v maxilahvích zabrala v roce 2010 v tomto segmentu 52% podíl.

Dvojnásobný nárůst prodeje

„Oproti roku 2009 stoupl prodej Zlatopramenu v maxi lahvi na téměř dvojnásobek. Maloobchodní prodej piva v této kategorii v roce 2010 přitom znatelně posílil. Tento typ moderního balení piva dosáhl celkem 7,6 procenta tržního podílu z celkových prodejů piva v obchodech,“ uvedla mluvčí společnosti Heineken Kateřina Eliášová.

„Naše průzkumy ukázaly, že spotřebitelé oceňují zejména praktičnost obalu. Maxilahev je nerozbitná, dá se znova zavřít a uložit v chladničce. Konzumenti oceňují také fakt, že inovativní obal Maxilahve zaručuje dlouhodobou vysokou kvalitu a stabilitu piva,“ uvedl brand manažer značky Zlatopramen Boris Rajdl.

O maxibalení piv je zájem

Maloobchodní prodej piva v této kategorii v roce 2010 znatelně posílil. Typ plastového balení piva dosáhl celkem 7,6 % tržního podílu z celkových prodejů piva v obchodech. Oproti roku 2009 to představuje zvýšení o 4,3 %.

Jedenáctistupňových piv obecně vloni spotřebitelé nakoupili v maloobchodní síti více než v předchozím roce. V porovnání s rokem 2009 se tak jejich podíl na celkovém maloobchodním prodeji piv zvýšil z 10 procent na 13 procent. Zlatopramen v kategorii jedenáctistupňových piv na maloobchodním trhu vede, v roce 2010 tato značka získala 37% podíl na maloobchodním prodeji. „Celkově je Zlatopramen pátá nejprodávanější pivní značka v maloobchodní síti,“ shrnul Rajdl.

Heineken je třetí největší pivovarnickou skupinou na světě a evropskou jedničkou mezi výrobci piva. Na českém pivním trhu je třetím nejsilnějším hráčem.

-mdf-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Prodej Zlatopramenu v plastové maxi lahvi stoupl za rok dvojnásobně”

  1. […] Úspěch speciální Maxilahve, do které Heineken Česká republika plní značky Zlatopramen, Starobrno a Březňák, nastartoval nový pivní obalový segment, jehož prudký rozvoj dokumentují výsledky roku 2010. Objem prodaných hektolitrů piva v tomto typu balení se loni vyšplhal až na 464.000 hektolitrů, což je více než 100% nárůst proti roku 2009. Čtěte také: Prodej Zlatopramenu v plastové maxi lahvi stoupl za rok dvojnásobně […]

  2. […] Nejoblíbenější značkou nadále zůstává jedenáctistupňový Zlatopramen. Čtěte také: Prodej Zlatopramenu v plastové maxi lahvi stoupl za rok dvojnásobně […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.