1. velkou zlatou medaili v historii si vezou moravští vinaři z Lucemburku

Na jedné z největších a nejslavnějších světových vinařských soutěží Concours Mondial de Bruxelles se našim vinařům opět podařilo výrazně promluvit do výsledkové listiny. Stejně jako v loňském roce si…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Sklenice vína

Na jedné z největších a nejslavnějších světových vinařských soutěží Concours Mondial de Bruxelles se našim vinařům opět podařilo výrazně promluvit do výsledkové listiny. Stejně jako v loňském roce si vezou domů 21 medailí. Tu nejcennější, velkou zlatou, si vysloužil vinař Josef Valihrach za Chardonnay, výběr z hroznů 2007. Velkou zlatou medaili se přitom našim vinařům podařilo získat na Concours Mondial de Bruxelles vůbec poprvé.

Odborná porota přisoudila také zlatou medaili Vinařství Baloun z Velkých Pavlovic za Ryzlink vlašský pozdní sběr 2010. Dále Vinařství Baloun získalo ještě další dvě stříbrné medaile. Druhou zlatou medailí se v Mikulově bude pyšnit Vinařství Volařík za Chardonnay výběr z cibéb 2008. Celkově si tedy naši vinaři vyhráli jednu velkou zlatou, dvě zlaté a 18 stříbrných medailí.

„Concours Mondial de Bruxelles, letos v Lucembursku – krásné vinařské zemi, byl tradičně perfektně organizován. Organizátoři mimo jiné provádí statistické vyhodnocování hodnocení jednotlivých degustátorů. Hodnocení se konalo v příjemném prostření výstaviště v Lucemburku a účastnilo se ho přes 250 degustátorů z celého světa. Chtěl bych ocenit profesionálně zajištěný způsob hodnocení, což u tak vysokého počtu vzorků není vůbec jednoduché. Zároveň bych chtěl blahopřát všem držitelům medailí z České Republiky, zejména Jožkovi Valihrachovi, jehož velká zlatá medaile je opravdu výjimečným úspěchem. Je to poprvé, co České republika získala na CMB velkou zlatou medaili,“ řekl ing. Pavel Krška, ředitel Národního vinařského centra, který byl členem mezinárodní komise degustátorů CMB.

Hodnocení se za Českou republiku účastnila také Helena Baker a John Law Baker. Společnou prezentaci moravských a českých vín organizačně zajišťovalo Národní vinařské centrum za finanční podpory Vinařského fondu.

Letošního ročníku Concours Mondial de Bruxelles se celkem zúčastnilo neuvěřitelných 7.386 vzorků z 49 zemí. Z České republiky to bylo 113 vzorků 29 vinařských firem.

Soutěž se konala poprvé v roce 1994 v Brugách, kdy se hodnotilo „pouze“ 861 vzorků. V následujících letech se hodnocení konalo v Bruselu a dalších městech Belgie. Už tehdy se z Concours Mondial de Bruxelles stala jedna z nejprestižnějších světových soutěží vín, přesto se v roce 2006 organizátoři rozhodli ještě více posílit její mezinárodní charakter a přesunuli hodnocení z Belgie do významných evropských měst. Začalo se v Lisabonu, následoval Maastricht, Bordeaux, Valencie, vloni Palermo a letos Lucemburk.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.