Radegast den má být letos největší v historii. Koná se v sobotu

Na novém místě v těsné blízkosti pivovaru vypukne v sobotu 15. září v Nošovicích jubilejní 10. Radegast den. Akce, kterou navštěvuje každoročně přes 20 tisíc lidí, nabídne program na…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Na novém místě v těsné blízkosti pivovaru vypukne v sobotu 15. září v Nošovicích jubilejní 10. Radegast den. Akce, kterou navštěvuje každoročně přes 20 tisíc lidí, nabídne program na 7 scénách. Největšími hudebními hvězdami budou kapely Chinaski, No Name, Mandrage a Charlie Straight.

Lákadlem pro milovníky hořkého piva je již tradičně Radegast nefiltrovaný ležák, který nošovičtí sládci uvařili právě pro tento den.

Čtěte také: Radegast otevřel novou exkurzní trasu po pivovaru

Vstup na Radegast den je zdarma

Pivo se bude čepovat ze 75 výčepních kohoutů. Chybět nebudou adrenalinové zážitky a výzvy pro pravé chlapy. Jednou z nich je i možnost se proletět nad areálem ve vrtulníku. Program začíná v Nošovicích v 11.00 hod. Pořadatelé zajistili posílení autobusových i vlakových spojů z Ostravy a Frýdku-Místku. Vstup na akci je zdarma.

Nové místo konání Radegast dne umožní pořadatelům zajištění bohatšího programu, větší bezpečnosti a pohodlí pro všechny návštěvníky. „Počet návštěvníků každý rok roste a blížíme se hranici 30 tisíc lidí, což řadí Radegast den k jedné z největších akcí v regionu. Proto letos využijeme větší areál. Přibude výčepních míst, parkovacích ploch a pohyb mezi sedmi scénami bude pro návštěvníky pohodlnější,“ přiblížil výhody nového areálu Martin Troup, manažer značky Radegast.

Nefiltrovaný ležák nebude chybět

Na Radegast den se jezdí také za hořkým Radegast nefiltrovaným ležákem, který vaří nošovičtí sládci právě pro tento den. I letos je ho připraveno dostatek, což potvrzuje manažer pivovaru Radegast Ivo Kaňák: „Nefiltrovaný ležák už ve sklepích dozrává a věřím, že i letos bude návštěvníkům Radegast dne chutnat. Loni vypili celkem 40.900 piv. Navařeno máme výrazně více, takže určitě nehrozí, že by pivo došlo. Kromě nefiltrovaného ležáku budou na čepu i další piva Radegast: Premium, Originál a pro řidiče Birell.“

Exkurze pivovarem i škola čepování

Lidé si budou moci rozšířit své znalosti o pivu a jeho správném čepování. A to nejen na exkurzní trase pivovarem, ale také přímo na jedné ze scén. Pod vedením obchodního sládka tam bude probíhat škola správného čepování a péče o pivo.

Do Nošovic pojede speciální vlak z Ostravy s odjezdem v 9.00 hod. z hlavního nádraží. Z Frýdku–Místku pak budou jezdit vlaky i autobusy prakticky celý den. Jízdní řády a detailní informace k programu jsou k dispozici na stránkách www.radegast.cz.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.