Slavnosti Ostravaru nabídly nejbohatší hudební i pivní menu v historii

Téměř osm tisíc návštěvníků si v sobotu našlo cestu na Slavnosti pivovaru Ostravar, největší pivní svátek na Ostravsku. Letošní akce se konala s podtitulem Partakiáda a vedle bohatého hudebního a pivního menu…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Téměř osm tisíc návštěvníků si v sobotu našlo cestu na Slavnosti pivovaru Ostravar, největší pivní svátek na Ostravsku.

Letošní akce se konala s podtitulem Partakiáda a vedle bohatého hudebního a pivního menu (celkem vystoupilo rekordních 18 kapel a na čepu bylo 7 pivních značek), nabídla také řadu soutěží pro příchozí party přátel.

Soutěž o 150 litrů piva Ostravar

„Nápad s partakiádou se nám osvědčil. Do soutěží v areálu ostravského pivovaru se během sobotního odpoledne zapojilo 7 desítek part ze všech koutů Moravskoslezského kraje,“ uvedl Michal Útlý, manažer značky Ostravar. Parta, která všemi pěti soutěžními disciplínami prošla ze všech nejlépe, si odnesla 150 litrů piva Ostravar.

Nefiltrované pivo přímo z tanků

Kromě Partakiády byl velkou ozdobou letošního ročníku Slavností kvasnicový ležák. Nefiltrované pivo se na Slavnostech čepovalo přímo z ležáckých tanků. „Podle toho, jak nám pivo z tanků rychle mizí, bych řekl, že se nám kvasničák opravdu povedl,“ pochvaloval si zájem o kvasnicové pivo vrchní sládek pivovaru Ostravar Richard Kornas. Jeho slova potvrdili žízniví návštěvníci, kteří během deseti hodin stačili zkonzumovat 11 tisíc půllitrů kvasnicového piva. Celkově se na slavnostech letos vypilo 22 tisíc piv.

Hudební program byl bohatý

Rušno bylo také na hudební scéně. Ty tentokrát byly hned tři – hlavní hudební scéna s hvězdami jako Divokej Bill či Horkýže Slíže, Fandíme místním partám stage, na níž vystoupily nejlepší místní kapely a v neposlední řadě také Legendy stage na nádvoří pivovaru. Řada návštěvníků byla zvědavá především na vystoupení legendární ostravské kapely Citron, která se po dlouhé době dala opět dohromady.

Právo zakončit letošní Slavnosti pivovaru Ostravar, které nabídly v celé dvanáctileté historii nejbohatší hudební i pivní menu, získala pardubická kapela Vypsaná Fixa. Ta pro návštěvníky připravila představení trvající déle než 90 minut. Speciálními hosty Vypsané Fixy byla havířovská kapela After Dark, která v internetovém hlasování, jenž pivním Slavnostem předcházelo, získala téměř 5 tisíc hlasů.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.