Slavnosti piva v Brně nabídly desítky chuťových zážitků

Tisíce lidí navštívily brněnské slavnosti piva, které se konaly na náměstí Svobody. Své produkty zde představilo mnoho pivovarů, mezi kterými byly Budějovický Budvar, Starobrno, Hostan, Březňák, Santon, Rychtář, Telčský Zachariáš, Kvasar, Lobkowicz…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Slavnosti piva v Brně

Tisíce lidí navštívily brněnské slavnosti piva, které se konaly na náměstí Svobody. Své produkty zde představilo mnoho pivovarů, na výběr byly značky Budweiser Budvar, Starobrno, Hostan, Březňák, Santon, Rychtář, Telčský Zachariáš, Kvasar, Lobkowicz, Novopácké pivo, Primátor, Krakonoš, Rampušák z Dobrušky, Poutník z Pelhřimova, Rakovnický pivovar, Ježek, Svijany, Konrád a další. Velké obliby mezi pivaři se těšil například minipivovar Valášek.

K pivu byla možnost koupit si různé druhy klobás či grilovaný hermelín, tedy pochutin, které pivo skvěle doplnily.

Návštěvníci mohli ochutnat i zahraniční piva, jako například irský cider Magners nebo silnější a dražší belgická piva. Výčepy nabízely i různé speciály a ovocná piva. „K mému překvapení mě asi nejvíce zaujala ovocná piva, která nebyla vůbec tak sladká, jak jsem předpokládal, a dala by se dobře pít snad i ve větším množství. Takovým bylo třeba borůvkové z pivovaru Valášek, nebo višňové Novopacké,“ zhodnotil nabídku Lukáš, který do Brna přijel speciálně za Slavnostmi piva.

Někteří návštěvníci si i zapisovali jakési subjektivní hodnocení piv. K takovým patřila i skupina studentů z Belgie, která nejlépe ohodnotila Jihlavský Grant, což je 18° červený speciál z pivovaru Ježek. Vyznačuje se vyváženou chutí a hořkostí a obsahuje osm procent alkoholu. Belgičané ocenili nízké ceny piva, ale stěžovali si na malý obsah alkoholu v českých pivech.

Brněnské slavnosti nekončí. Přes víkend se uskuteční slavnosti jídla, poté slavnosti vína a sérii akcí zakončí slavnosti regionů:
Slavnosti jídla – 22. 9. až 25. 9.
Slavnosti vína – 30. 9. až 7. 10.
Slavnosti regionů – 10. 10. až 16. 10.

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Slavnosti piva v Brně nabídly desítky chuťových zážitků”

  1. […] reportáž z minulých ročníků: 2. ročník, rok 2011: Slavnosti piva v Brně nabídly desítky chuťových zážitků 1. ročník, rok 2010: Slavnosti piva v Brně nabídly přes 50 druhů piv ▼ PARTNER if […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.