Speciální Svatováclavské pivo oslaví patrona české země i letos

Už za čtrnáct dnů se roztočí pípy se Svatováclavským pivem – skvělým speciálem neobvyklé síly. Doppelbock, kterým všichni uctíme svátek patrona českých zemí svatého Václava, se začne ve vybraných restauračních…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Svatováclavský Doppelbock

Už za dva týdny se roztočí pípy se Svatováclavským pivem – speciálem neobvyklé síly. Doppelbock, který byl uvařen k uctění svátku patrona českých zemí svatého Václava, se začne ve vybraných restauračních zařízeních v celé České republice prodávat od středy 28. září do vyprodání zásob.

Svatováclavský speciál pochází z pivovaru Velké Březno – a stejně jako u všech ostatních velkobřezenských piv štamgasti i v tomto případě ocení jeho mimořádnou kvalitu, za kterou vděčí použití vybraných surovin a tradičním technologiím.

Polotmavá jedenadvacítka

Svatováclavské pivo – Doppelbock uvařil spolu se svými spolupracovníky „specialista na speciály“, vrchní sládek pivovaru ve Velkém Březně Petr Hauskrecht. „Je to nejsilnější pivo z portfolia Heinekenu Česká republika. Jedenadvacítka. Před lety už se u nás prodávala, my jsme tuto tradici po dlouhých letech obnovili vloni. Svatováclavské všem chutnalo, proto jsme pivo uvařili i letos – zase v omezené sérii. Je to speciální pivo, které bude žít jedinečností slavnostní chvíle. Ve Velkém Březně jsme na ně náležitě hrdí a věříme, že je konzumenti přivítají i letos,“ konstatoval Petr Hauskrecht.

Svatováclavský speciál je spodně kvašené pivo s výraznou ale jemnou hořkostí dosaženou použitím českých aromatických a hořkých odrůd chmelu. Jeho obsah alkoholu činí 9,5 %. V ležáckých sklepech zrálo více než 100 dní. Díky zbytkovému neprokvašenému extraktu je toto sytě zlato-hnědé pivo charakteristické velmi vysokou plností a nasládlým dozníváním s alkoholovými tóny. Hodí se pro velmi speciální příležitosti.

Doppelbock, mnišský ležák

Označení Doppelbock odkazuje k tradici výroby silných podzimních piv s výraznou chutí. Jedná se o ležák německého původu, který údajně začali vařit mniši v Mnichově. Původně prý měl o trochu nižší obsah alkoholu a sladší chuť. V případě Dopplebocku tak doslova platilo rčení, že „pivo je tekutý chléb“. Mniši se totiž tímto pivem živili v období půstu, kdy měli zakázanou pevnou stravu.

Vraťme se však do dnešních dnů. Petr Hauskrecht připravil celkem 650 hektolitrů Svatováclavského piva, což je o 180 hektolitrů více než loni. Uvedené množství speciálu se rovným dílem po 325 hektolitrech rozdělí mezi Čechy a Moravu. Celkem se bude prodávat v 1500 restauračních zařízeních v celé České republice.

Majitelé a provozovatelé je označí plakáty, nálepkami na dveřích, stojánky na stolech a plaketami na pípách, takže štamgasti bezpečně najdou místo, kam si na Svatováclavské pivo zajít. Seznam všech restauračních zařízení, kde budou Svatováclavský speciál čepovat, bude od 20. 9. 2011 vyvěšen také na webu www.svatovaclavskepivo.cz.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


4 Replies to “Speciální Svatováclavské pivo oslaví patrona české země i letos”

  1. […] Pivovarem, o jehož svatováclavském speciálu jsme již informovali, je Velké Březno. To připravuje Svatováclavské pivo – Doppelbock, polotmavý speciál o síle 21°. Točit se bude od 28. září v 1500 restauračních zařízeních po celé ČR. Čtěte podrobněji: Speciální Svatováclavské pivo oslaví patrona české země i letos […]

  2. […] Svatováclavský pšeničný 13% speciál je svrchně kvašené pivo, při jehož výrobě se používá minimálně jedna polovina sladu připraveného z pšenice. Je charakteristický osvěžující kořeněnou a ovocnou chutí a světlou až slámovou barvou s neprůhledným zákalem, který způsobuje živá kultura rozptýlených pivovarských kvasinek. Čtěte také: Speciální Svatováclavské pivo oslaví patrona české země i letos […]

  3. […] Čtěte podrobněji: Speciální Svatováclavské pivo oslaví patrona české země i letos ▼ PARTNER if (slevomat) { // set params slevomat.params.size = '550.400'; slevomat.params.city = 'auto'; slevomat.params.category = '4'; slevomat.params.AID = '10856450'; slevomat.params.PID = '5324005'; slevomat.params.encoding = 'utf-8'; // initialize slevomat.load(window, 'load', slevomat.init); } […]

  4. […] Speciální Svatováclavské pivo oslaví patrona české země i letos […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.