Starobrno Ležák získal zlatou medaili na World Beer Cup 2012

Starobrno Ležák zaznamenal skvělý úspěch na prestižní soutěži World Beer Cup 2012, jejíž výsledky byly vyhlášeny minulý měsíc v San Diegu. Starobrno Ležák získal první místo v soutěžní kategorii Bohemian Style Pilsener…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Starobrno

Starobrno Ležák zaznamenal skvělý úspěch na prestižní soutěži World Beer Cup 2012, jejíž výsledky byly vyhlášeny minulý měsíc v San Diegu. Starobrno Ležák získal první místo v soutěžní kategorii Bohemian Style Pilsener, kam pivovary z celého světa přihlásily celkem 62 pivních značek.

„Nepasterizovaný Starobrno Ležák se vaří z nejlepšího moravského sladu a nejjemnějšího českého chmele, odkud pramení jeho jemně chmelená chuť. Hustá a krémová pěna je korunou léty prověřeného umu starobrněnských sládků, kteří čerpají z tradic moravského pivovarnictví,“ charakterizoval vítězné pivo Petr Hauskrecht.

Starobrno Ležák nezískal významnou cenu poprvé. Daří se mu i v domácím klání, naposledy bodoval v pivovarníky uznávané kategorii Světlý Ležák Premium na prestižní soutěži Pivo České republiky 2011.

Letošní soutěže World Beer Cup 2012 se účastnilo 799 pivovarů z 54 zemí celého světa. Hodnotilo se celkem 3.921 pivních vzorků v 95 přihlášených kategoriích, což je nejvíce za uplynulých šest let. World Beer Cup 2012 je největší komerční mezinárodní pivní soutěží na světě.

Mimořádný úspěch ze San Diega přivítal i manažer značky Starobrno Petr Syřiště. „Starobrno Ležák vyhrál kategorii Bohemian Style, což je kategorie tradičních českých spodně kvašených piv. A my máme opravdu radost, že to nejlepší Bohemian Style Pilsener pivo je ze samého srdce jižní Moravy – z Mendlova náměstí na Starém Brně,“ konstatoval Petr Syřiště.

„Současně je to první ocenění pro nepasterizované Starobrno, které jsme jako zásadní inovaci letošního roku uvedli na trh teprve nedávno, v průběhu března. Ocenění tak potvrzuje, že nepasterizované Starobrno je skutečně světové a že v Brně se kromě vicemistrů rodí i mistři,“ uzavřel Petr Syřiště.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.