Staropramen Cool Lemon není radler. Místo limonády používá džus

Pivní novinka léta 2011 od pivovaru Staropramen je pivo s příchutí citrónu a nižším obsahem alkoholu (2% objemu). Ačkoli jej někteří zákazníci považují za radler, skutečnost je jiná.

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Staropramen Cool Lemon

Úspěšnou novinkou léta 2011 pivovaru Staropramen je pivo s příchutí citrónu a nižším (2%) obsahem alkoholu Staropramen Cool Lemon. Ačkoli jej někteří zákazníci považují za radler, ve skutečnosti jím není.

Čtěte také: Staropramen Cool Lemon nově i v třetinkách, PET lahvích a pártybalení

Staropramen Cool Lemon nepatří mezi tradiční radlery, tzn. piva míchaná před podáním s limonádou, mezi které je občas nepřesně zařazován. Jeho výrobní postup se od post-mixovaných radlerů liší. Tím zásadním rozdílem je, že pro mix s pivem využívá místo limonády citrónový džus, který je v přesně stanovenou dobu v průběhu výroby smíchán se světlým pivem.

„Tímto postupem je dosaženo přirozeného spojení chutě piva a chutě citrónu. Staropramen Cool Lemon si tak v podstatě vytvořil svou kategorii piva,“ vysvětlil mluvčí Staropramenu Pavel Barvík. Originální receptura je jedním z důvodů letošního úspěchu Staropramen Cool Lemonu u nás.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


3 Replies to “Staropramen Cool Lemon není radler. Místo limonády používá džus”

  1. Honza napsal:

    S tvrzením, že v radler není tvořen džuem nýbrž limonádou, lze souhlasit. Bohužel tomu tak v případě Lemonu není — leda, že bychom uznali, že se džus skládá z citronového koncentrátu, vody, pomerančového extraktu a koncentrátu, přírodního aroma, stabilizátorů pektinu a karubinu, antioxidantu kyseliny askorbové a barviva chinolinové žluťi.

  2. […] Čtěte také: Staropramen Cool Lemon není radler. Místo limonády používá džus […]

  3. Karin napsal:

    Mně teda chutná jak Staropramen COOL, tak i Gambrinus Bezinka a Limetka..ale jestli do toho cpu takový chemikálie, tak asi zůstanu u Gambrinusu, myslela jsem, že to je klasickej džus aspoň..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.