Staropramen změnil recepturu „Cool Lemonu“. Přidal umělá sladidla

Bloger Petr Hrubec si všiml změny receptury trháku loňské letní sezóny a upozornil na to, že pivovar začal do svého výrobku nově přidávat umělá sladidla. Staropramen se brání, že jde o nezávadné látky snižující kalorickou hodnotu ovocného piva…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Staropramen Cool Lemon

Staropramen Cool Lemon v plechovce

Bloger Petr Hrubec si všiml změny receptury trháku loňské letní sezóny a upozornil na to, že pivovar začal do svého výrobku nově přidávat umělá sladidla. Staropramen se brání, že jde o nezávadné látky snižující kalorickou hodnotu ovocného piva.

„Lemon je výbornej, ale nechápu, proč jste do grepu narvali umělý sladidla. To nevíte, že aspartam způsobuje rakovinu? Ty sladidla jsou z toho navíc hodně cítit,“ vzkázal zákazník Petr Hrubec pivovaru na jeho facebookové stránce.

Oproti minulému roku, se totiž Staropramen rozhodl pozměnit recepturu a přidal do ní nové látky, jako například aspartam, cyklamát sodný nebo sacharin. Právě aspartam má podle některých názorů neblahé účinky na lidský organismus.

Čtěte také: Staropramen Cool Lemon není radler. Místo limonády používá džus

Staropramen: Snižujeme kalorickou hodnotu

Staropramen téměř po měsíci na poznámku svého zákazníka reagoval. „V našich pivech s ovocnou příchutí a nízkým alkoholem jsme se rozhodli částečně nahradit cukry náhradními neenergetickými sladidly, čímž snižujeme jejich celkovou kalorickou hodnotu o 20 %,“ vysvětlil správce profilu Staropramen Cool Lemon na facebookových stránkách s tím, že tento atribut je důležitý pro mladé spotřebitele a ženy. Staropramen navíc vylučuje, že je aspartam zdraví nebezpečný.

„Nikdy bychom při výrobě našeho piva nepoužili látku, která by měla mít negativní dopad na spotřebitele. Použitá sladidla patří samozřejmě mezi sladidla povolená naší legislativou,“ argumentoval zástupce pivovaru, což zákazníka Petra Hrubce nijak nepřesvědčilo. „Nehodlám se s vámi hádat, každý ví, že umělá sladidla jsou pro organizmus špatná a argumentovat tím, že je to legislativně v pořádku?! To pití alkoholu a kouření je také, přitom ničivé účinky na organizmus jsou zcela zřejmé,“ napsal znepokojený zákazník, ale další reakce pivovaru už se na stránce nedočkal.

Novinkou Staropramen Cool Grep

Staropramen nedávno představil novou chuť ze své řady „Staropramen Cool“, je jím grep. Na úspěšné ovocné pivo pivovaru už reagovala konkurence. Pivovar Zlatopramen přišel se svými sladčími radlery, Gambrinus pak přispěl „Řízným citrónem“ a limetkovo-bezinkovým nízkoalkoholickým pivem.

Čtěte také:
Přichází Staropramen Cool Grep. Doplní oblíbený Cool Lemon
Zlatopramen má novinky: Radler citrón a Radler pomeranč se zázvorem
Gambrinus novými pivními ovocnými nápoji konkuruje Staropramenu Cool

-les-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


10 Replies to “Staropramen změnil recepturu „Cool Lemonu“. Přidal umělá sladidla”

 1. Petr napsal:

  jestli se někdo chce krmit aspartmamem je to jeho vůle. Pokud se chce Staropramen tímto zavděčit mladým spotřebitelům a ženám, jak píše, nechápu proč neudělá dvě verze jednu normální bez přídavků takových látek jako je aspartam a druhou light jako to dělá třeba Cola nebo Pepsi a jiní výrobci nápojů. Bohužel mne tento nezdravý přídavek od koupě jejich produktu odradil. Hurá ke konkurenci, která snad ještě nezblbla.

 2. Jaroslav Orflík napsal:

  Pokud si chce někdo uhnat rakovinu, ale mít štíhlou figuru, tak je to pití pro něj. Nepochopím, proč nás tu, Staropramen, napájí nějakými patoky? Slova o snižování kalorické hodnoty je úplně směšná, jsou to pusté výhovorky, protože největší podíl na kalorické hodnotě má ten alkohol, v nápoji obsažený. Jistě to je všechno vedeno snahou o vyšší prodej, vyšší zisk a štíhlé figury popíjejících jsou vedení pivovaru víte kde.

 3. jarda napsal:

  kolik byste vy chytráci museli vypít těch coolů abyste dostali tu rakovinu!!! diabetici používají umělá sladidla a ještě nevím o tom že by houfně umírali na rakovinu, je to pouze něajý chytrý blaf…ha, ha

 4. jenda napsal:

  jarda: Prof. RNDr. Annu Struneckou, DrSC. z Karlovy univerzity, společně s prof. RNDr. Jiřím Patočkou, DrSc. z Jihočeské univerzity napsali velmi pěknou publikaci s názvem „Doba jedová“, kde se mimojiné vyjadřují k historii aspartamu a jeho vlivu na lidský organismus. Kniha není zase tak drahá, kolem 270 Kč a je napsána dostatečně laickým jazykem, aby ji mohla číst i neodborná veřejnost. Domnívám se, že těch pár korun za knížku by vám mohlo stát za to, aby vás bylo možno brát na fórech trochu vážněji ;-)

 5. Pepa napsal:

  Když jsem zjistil , že tam jsou tyhle svinstva, tak jsem to samozrejme prestal kupovat. Sacharin zpusobuje rakovinu a aspartam zaplavuije telo methanolem a nadmernym mnozstvim fenilalaninu.

 6. jenny napsal:

  Aspartam je jed,v mnoha zemích již zakázaný! Bohužel je pravda,co uvádí zástupce Staropramenu-česká legislativa to umožňuje.Aspartam je i v léčivých přípravcích,vitamínech-acerola apd.Je to nehoráznost.J

 7. lůcaa napsal:

  ja bych rekla, ze si tim ted strasne moc ublizili a bude jim to stale mene lidi kupovat!! protoze ta informace, se siri rychlosti blesku, co tam dali za „svinstva“ a proc by si lidi radej nevybrali ochucene pivo, kde zadny pridany barviva, ecka a takovyhle veci nejsou, kdyz na trhu ted ochucenych piv je doopravdy spousta. nevim jak vy, ale me zacal strasne moc ted chutnat ten Gambrinus ochuceny a to jsem si predtim radeji koupila taky ten staropramen, ale ted uz bych ho do ruky nevzala. Takze jen doufam, ze GO taky nezmeni recepturu a bude stale takhle vyborny a hlavne bez pridanych latek, co tam nemaji co delat.mate zkusenosti jeste s dalsimi ochucenymi pivi?:))

 8. Vít Hynek napsal:

  On Staropramen obsahuje ještě Cyklamát což je snad ještě horší než Aspartam o dalším, tedy Sacharinu ani nemluvě. Obsah ovocné složky je kolem 2%.. Třeba Bernard má ve svých ovocných pivech asi 35 % ovocné složky, což je premiant.. Ale sladidla tam cpe taky…. Nová reklama: Pojďme všichni na onkologii, buďme COOL… Staropramen…

 9. […] Staropramen změnil recepturu „Cool Lemonu“. Přidal umělá sladidla […]

 10. Emil napsal:

  Nezavisle laboratorni testy prokazaly skodlivost tohoto piva pro zdravi spotrebitele.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.