Svatomartinské víno přichází už v pátek, připraveny jsou 2 miliony lahví

V pátek 11. listopadu 2011 v 11 hodin již posedmé přivítáme první víno nového ročníku – Svatomartinské. Letos na milovníky vína čeká v obchodech, restauracích a vinotékách po celé zemi…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Sklenice vína

V pátek 11. listopadu 2011 v 11 hodin již posedmé přivítáme první víno nového ročníku – Svatomartinské. Letos na milovníky vína čeká v obchodech, restauracích a vinotékách po celé zemi rekordních cca 2.000.000 lahví těchto svěžích vín od 125 vinařů. Čtěte také: Vinařů se Svatomartinským vínem bude o čtvrtinu více než loni

V těchto dnech mají vinaři velmi napilno, protože musí vína nalahvovat, nalepit etikety a navézt vína do obchodů, vinoték a restaurací po celé zemi, aby bylo na 11. 11. vše pečlivě připraveno.

„Největší nápor se očekává už v pátek, kdy spotřebitelé využijí první možnosti seznámit se s novým ročníkem, ale zároveň se budou zásobovat i na svatomartinský víkend a jeho prožití s dobrým jídlem a vínem v kruhu přátel a nejbližších,“ komentoval blížící se svátek všech fanoušků moravských a českých vín Ing. Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu, který je iniciátorem obnovené tradice Svatomartinských vín a zajišťuje jejich propagaci.

Letos rekord v počtu lahví i vinařů

Letos se o možnost používat značku Svatomartinské přihlásilo 125 vinařských firem, které získaly právo označovat 365 vzorků mladých vín jako Svatomartinské.

Mezi odrůdami je nejvíce zastoupena odrůda Müller Thurgau s 96 druhy vín. Veltlínské červené rané najdeme v nabídce 23krát a Muškátů moravských můžeme ochutnávat 43 druhů. Svatovavřinecké vévodí růžovým vínům s 80 víny, zatímco u červených Svatovavřineckých budeme vybírat z 37. Modrý Portugal naopak dominuje mezi červenými s 62 víny a nabídku doplňuje Modrý Portugal rosé se 17 víny a 7 vín bude cuvée, neboli směs více odrůd. Čtěte také: Letošní Svatomartinská vína budou vonět po broskvích, třešních i pivoňkách

Není mladé víno jako mladé víno

Láhev Svatomartinského vína musí být opatřena logem Svatomartinské v podobě Martina na koni na etiketě a jednotnou záklopkou s nápisem Svatomartinské 2011 na hrdle láhve. Jedině takto označená Svatomartinská vína mohou přinášet od 11. listopadu radost, protože splňují přísné nároky na kvalitu. Obrovský nárůst popularity Svatomartinských vín láká bohužel i některé nepoctivce, kteří se čas od času snaží vydávat i vína nedosahující požadované kvality za Svatomartinská.

Výrobci záklopek mají povoleno vydat jednotlivým výrobcům Svatomartinských vín pouze tolik záklopek, kolik odpovídá množství vyrobeného Svatomartinského vína. Vinařský fond jako vlastník značky Svatomartinské víno tak má přehled, kdo, kolik a jakých Svatomartinských vín uvádí na trh.

Čtěte, kam na košt Svatomartinských vín:
Otevření Svatomartinských vín se blíží. Kde se konají nejlepší vinařské akce?
Hlavní košt Svatomartinských vín proběhne v Brně. Již v pátek 11. 11.

Značka „Svatomartinské“ byla registrována v roce 1995 a od roku 2005 je jejím vlastníkem Vinařský fond. Ten v letošním roce již pošesté společně s Národním vinařským centrem organizuje propagaci těchto vín pod jednotným logem. Značku „Svatomartinské“ mohou využít všichni vinaři registrovaní v České republice, kteří splní všechna náročná kritéria.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


2 Replies to “Svatomartinské víno přichází už v pátek, připraveny jsou 2 miliony lahví”

  1. […] Čtěte také: Svatomartinské víno přichází už v pátek, připraveny jsou 2 miliony lahví ▼ PARTNER if (slevomat) { // set params slevomat.params.size = '550.400'; slevomat.params.city = 'vino'; slevomat.params.category = '0'; slevomat.params.AID = '10856450'; slevomat.params.PID = '5324005'; slevomat.params.encoding = 'utf-8'; slevomat.params._random = false; // initialize slevomat.load(window, 'load', slevomat.init); } […]

  2. […] Čtěte také: Svatomartinské víno přichází už v pátek, připraveny jsou 2 miliony lahví […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.