Svatomartinské víno se v obchodech dlouho neohřeje

Jen během prvního víkendu po svatém Martinovi se nakoupí až dvě třetiny letošní produkce Svatomartinských vín. Zbytek zmizí ze sklepů a pultů obchodů a vinoték během příštích několika týdnů…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Sklenice vína

Jen během prvního víkendu po svatém Martinovi se nakoupí až dvě třetiny letošní produkce Svatomartinských vín. Zbytek zmizí ze sklepů a pultů obchodů a vinoték během příštích několika týdnů. Část Svatomartinských vín míří i za hranice.

Otevření proběhlo 11. 11. v 11 hodin

Páteční jedenáctá hodina dopolední odstartovala kolotoč slavnostního otevírání Svatomartinských vín po celé republice. Desítky obcí pořádají více či méně honosné akce na náměstích, lidé usedají k vínu a slavnostním svatomartinským menu do restaurací, další pořádají domácí posezení s přáteli. Svatomartinské víno se tak stává doslova národním svátkem.

Nejmohutnější bývá vždy hned první víkend po 11. listopadu. Vzhledem k tomu, že letos tento svátek připadl na pátek, odstartoval už přípitek v 11 hodin víkend plný vína, skvělé gastronomie a dobré společnosti. Podle odhadů největších obchodních řetězců zmizí z jejich pultů jen za tyto první tři dny až dvě třetiny plánovaného prodeje letošních Svatomartinských vín.

Ročník 2011 mimořádný po všech stránkách

„Na rekordní čísla jsme si za sedm let obnovené tradice Svatomartinských vín už zvykli, ale dnešní účast na brněnském náměstí Svobody při Svatomartinském koštu, stejně jako první ohlasy vinařů, obchodníků a restauratérů, napovídají, že jde letos o ročník po všech stránkách mimořádný,“ komentoval první svatomartinský den Ing Jaroslav Machovec, ředitel Vinařského fondu, který vlastní značku a zajišťuje propagaci Svatomartinských vín.

Tento unikátní svátek vína si našel cestu i za hranice České republiky. Svatomartinský košt proběhl jako každý rok také v Bratislavě, ale i z jiných zemí se začínají ozývat pořadatelé svatomartinských akcí a ochutnávek skvělých vín, která na několik týdnů v roce doslova poblázní střed Evropy. Letošní vizuál v podobě husy objímající lahve Svatomartinských vín tak bude možné potkat třeba i v německé Míšni.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.