Testem podávání alkoholu mladistvým prošly stovky pražských restaurací

Celkem 680 pražských restaurací či nočních podniků zkontrolovali během letošního května a června strážníci městské policie. V rámci víkendových bezpečnostních akcí se zaměřili na nejčastější přestupek, který s majiteli provozoven řeší…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Celkem 680 pražských restaurací či nočních podniků zkontrolovali během letošního května a června strážníci městské policie. V rámci víkendových bezpečnostních akcí se zaměřili na nejčastější přestupek, který s majiteli provozoven řeší, a to na podávání a prodej alkoholických nápojů mladistvým do osmnácti let.

„Kontroly v restauracích a nočních podnicích provádějí strážníci během celého roku. Snaží se tak omezit podávání a prodej alkoholu nezletilým. V některých obdobích je dozor intenzivnější, a to zejména koncem školního roku,“ uvedl první náměstek pražského primátora Rudolf Blažek, do jehož kompetence bezpečnost v hlavním městě spadá.

Na prověřování restauračních zařízení se kromě strážníků městské policie podíleli také psovodi, Pohotovostní útvar Městské policie hlavního města Prahy a Policie České republiky. Kontroly probíhaly vždy v pátek a v sobotu v noci ve vytipovaných provozovnách na celém území metropole.

Samotné podniky vybírali strážníci příslušných obvodních ředitelství městské policie s ohledem na znalost místní problematiky a poměrů. „Během bezpečnostní akce prověřili strážníci šest set osmdesát podniků a celkem 3426 osob. Pod vlivem alkoholu bylo více než sto mladistvých,“ sdělil Rudolf Blažek. Během letních prázdnin pak hodlají strážníci pravidelně kontrolovat nejen restaurace a jejich předzahrádky, ale i ulice a parky, kde mládež také často popíjí.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.