V Krušovicích oživili tradici chmelových brigád

Královský pivovar Krušovice ve spolupráci s krušovickými restauracemi umožnil svým příznivcům návrat do časů nedávno minulých a pozval je
na autentickou chmelovou brigádu…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Královský pivovar Krušovice ve spolupráci s krušovickými restauracemi umožnil svým příznivcům návrat do časů nedávno minulých a pozval je
na autentickou chmelovou brigádu. Na období „starců na chmelu“ vzpomíná řada milovníků piva s láskou, a proto si tuto zkušenost rádi připomněli.

Díky Královskému pivovaru Krušovice měli účastníci akce v průběhu letošního srpna a září možnost účastnit se nefalšované chmelové brigády a pomáhat se sběrem chmelového zlata.

Chmelových brigád v obci Mšec, která je proslulá dlouholetou chmelařskou tradicí, se během šesti turnusů zúčastnilo více než 140 pivních nadšenců. Ti se rekrutovali ze 70 provozoven, které byly vybrány v průběhu zavádění nového portfolia krušovických piv. Z každé restaurace byl vybrán jeden vítěz, který si s sebou mohl vzít jednoho kamaráda. Program byl více než bohatý a připomínal skutečnou chmelovou brigádu, kterých se před dvaceti a více lety povinně účastnila většina studentů. Účastníci letošních turnusů chmelových brigád však přijeli zcela dobrovolně.

První večer chmelové brigády probíhal v humorném duchu – účastníci byli přivítáni zástupcem krušovického pivovaru a ochutnali krušovické pivo. Druhý den proběhl ve znamení opravdové chmelařské lopoty. Budíček v sedm hodin, následovaný rozcvičkou a snídaní. V devět hodin odjezd na chmelnici, kde se brigádníci nejprve setkali se spolumajitelem mšecké chmelnice a držitelem řádu Rytíře chmele. Od něho si vyslechli výklad o chmelu, tradicích, způsobu sběru a drátkování, což si následně také všichni vyzkoušeli.
Na oběd se vrátili do kempu, kde strávili i svůj zasloužený polední klid. Odpoledne je čekal výlet
do žateckého muzea chmele, spojený s degustací a večer pak klasická „táborová“ zábava s opékáním klobás a testování nového pivního portfolia Krušovic. Třetí den si brigádníci na rozloučenou uvili chmelové věnce pro „své“ krušovické hospůdky a rozjeli se zpět domů.

„Byli jsme potěšeni velmi pozitivním ohlasem účastníků našich chmelových brigád,“ říká Josef Danihelík, Group Brand Manager značky Krušovice a dodává: „Všichni měli možnost si na vlastní kůži vyzkoušet nebo zopakovat, jak se na chmel jezdilo před lety a navíc si s přáteli užít spoustu zábavy. S brigádami chceme pokračovat i v příštím roce a rádi bychom tak vytvořili novou tradici.“

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.