Velkopopovický Kozel otevřel novou exkurzní trasu pivovaru

Pivovar Velké Popovice, který láká stále více návštěvníků, nyní rozšiřuje návštěvnickou trasu o nový úsek. Prohlídka s příznačným názvem „Po stopách Kozla“ nyní provede návštěvníky pivovaru také…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  
Velkopopovický Kozel - pivovar

Pivovar ve Velkých Popovicích

Pivovar Velké Popovice, který láká stále více návštěvníků, nyní rozšiřuje návštěvnickou trasu o nový úsek. Prohlídka s příznačným názvem „Po stopách Kozla“ nyní provede návštěvníky pivovaru také unikátním tunelem vedoucím z ležáckých sklepů přímo na stáčírnu. Ve zcela nové podobě se ukáže i historická varna, sklepní prostory s novým výčepem a expozice u stáčírny.

„Stále se snažíme pro návštěvníky pivovaru vylepšovat naše služby, aby se dozvěděli zajímavou formou maximum informací o pivu, které si získává stále více obliby u nás i v zahraničí. Nedílnou součástí celé expozice a příběhu piva Velkopopovický Kozel je samozřejmě jeho maskot – živý kozel Olda. První se do pivovaru dostal již ve třicátých letech až z Užhorodu a i nyní jako živoucí symbol pivovaru zakončuje celou návštěvnickou trasu,“ uvedl Tomáš Raboch, vedoucí Turistických služeb.

Zájem o exkurze do pivovaru stoupá

Pivovar ve Velkých Popovicích si získává stále větší oblibu nejen z řad milovníku dobrého piva s bohatou tradicí, ale také na straně výletníků. Vloni tuto trasu navštívilo téměř 30.000 lidí. Nyní mohou účastníci prohlídky „Po stopách Kozla“ nově projít z ležáckých sklepů 40 metrů dlouhým tunelem přímo na stáčírnu a prohlédnout si historickou varnu z roku 1928 v nové úpravě, kterou prošla v první čtvrtině tohoto roku. V ležáckých sklepích pak mohou návštěvníci ochutnat velkopopovická piva v autentickém prostředí z nového jedinečného výčepu.

„Když jsem díky svému příjmení dostal nabídku od velkopopovického pivovaru otevřít novou trasu, neváhal jsem. Velkopopovický Kozel patří k mým oblíbeným a velmi rád se blíže seznámím s výrobním postupem a především historií, která se k pivu váže. Když se člověk seznámí s celým příběhem, začne pivo vnímat přece jen trochu jinak,“ uvedl Václav Kozel, dirigent Big Bandu Českého rozhlasu.

Pokračování rekonstrukce z roku 2009

Nová etapa výstavby návštěvnické trasy navazuje na první fázi projektu, která byla dokončena v roce 2009. Novinkou tehdy bylo zpřístupnění Návštěvnického centra s Kozlím obchodem, kde si vyznavači značky Velkopopovický Kozel mohli zakoupit nejrůznější suvenýry s oblíbeným motivem kozla. Návštěvníci mohli nově projít historickou varnou z roku 1928, následně se v kinosálu a expoziční místnosti dozvědět o rodinném příběhu Ringhofferů a samotném Pivovaru Velké Popovice.

Velkopopovicko představuje region s krásnými historickými, kulturními a přírodními památkami v těsné blízkosti Prahy. Velkopopovický pivovar, který zde stojí již 135 let, je v současnosti výchozím i cílovým bodem pěších turistických výprav, cyklistů, rodin i mezinárodních exkurzí. Významnou měrou do regionu zasáhl podnikatelský duch barona Ringhoffera a jeho rodiny, která výrazným způsobem stála nejen u zrodu velkopopovického pivovaru. Dodnes se na jeho počest pořádá tradiční Pochod krajinou barona Ringhoffera.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


3 Replies to “Velkopopovický Kozel otevřel novou exkurzní trasu pivovaru”

  1. […] Kozla jsou tradičně k dispozici prohlídky, na které se mohou těšit za poloviční vstupné. Čtěte také: Velkopopovický Kozel otevřel novou exkurzní trasu pivovaru ▼ PARTNER if (slevomat) { // set params slevomat.params.size = '550.400'; […]

  2. […] Čtěte také: Velkopopovický Kozel otevřel novou exkurzní trasu pivovaru […]

  3. […] Čtěte také: Radegast otevřel novou exkurzní trasu po pivovaru Pivovar Krušovice představil vylepšenou exkurzní trasu a hlásí rekordní návštěvnost Velkopopovický Kozel otevřel novou exkurzní trasu pivovaru […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.