Vína vyhlášených i neznámých vinařů představí Festival otevřených sklepů

Největší vinotéka přímo ve znojemských sklepech se otevírá! tak by se dal nazvat Festival otevřených sklepů, který se uskuteční 19. a 20. listopadu ve Znojmě, Novém Šaldorfu, Šatově, Dobšicích a Chvalovicích…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Sudy vína

Největší vinotéka přímo ve znojemských sklepech se otevírá! tak by se dal nazvat Festival otevřených sklepů, který se uskuteční 19. a 20. listopadu ve Znojmě, Novém Šaldorfu, Šatově, Dobšicích a Chvalovicích. Návštěvníkům nabídne unikátní kolekci asi 300 vín znojemských vinařů.

Chybět nebudou ani Svatomartinská

Nebudou chybět letošní mladá vína se známkou Svatomartinské, vína se známkou VOC a medailová vína z mezinárodních soutěží.

„Mezi přibližně třemi sty vzorky, které budou mít návštěvníci možnost ochutnat, najdeme hned několik vín se známkou Svatomartinské. Například Znovín představí Svatomartinský Müller Thurgau, Svatovavřinecké rosé a Svatovařinecké jako klasické červené víno,“ řekl ředitel festivalu Juraj Flamik.

Festival otevřených sklepů – Svatý Martin na Znojemsku, je poslední z vinařských akcí oslavujících Svatomartinská vína a zároveň uzavírá svůj třetí ročník. Letošní rok představil festival na jaře sklepy pod Pálavou a také region Modré hory, kde se festival konal v létě. „Nyní se téměř po dvou letech vracíme na Znojemsko, které je vinařsky zajímavé zejména díky certifikaci VOC Znojmo,“ vysvětlil tiskový mluvčí festivalu, Martin Gillár.

K ochutnání i vína nejvyšší kvality

VOC (Víno originální certifikace) Znojmo vzniklo jako vůbec první apelační systém v České republice, který kontroluje původ vín. Vína originální certifikace Znojmo mohou být pouze ze tří netypičtějších odrůd Znojemska – Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, případně jejich cuvée. Na festivalu se objeví hned několik vinařství s certifikovanými víny a jsou mezi nimi například Vinařství Lahofer, Vinařství Líbal, Vinařství rodiny Špalkovy nebo VINO HORT.

Kromě vín se známkou Svatomartinské a s certifkací VOC láká Festival otevřených sklepů na vína, která sbírají medaily na zahraničních soutěžích. „Máme opravdu radost ze jmen, která se na festivalu objeví. Díky vynikajícím vinařům a jejich vínům můžeme představit opravdu reprezentativní průřez vinařského Znojemska,“ doplnil Juraj Flamik.

Festival otevřených sklepů se koná 19. a 20. listopadu ve Znojmě, Dobšicích, Šatově, Novém Šaldorfu a Chvalovicích a podle slov organizátorů nabízí i možnost prohlédnout si opravdové sklepní unikáty. „Sklepy na Znojemsku jsou opravodvé skvosty – jsou totiž ručně vyhloubené v pískovci a tvoří labyrinty dlouhé někdy i stovky metrů. Kdo takový sklep neviděl, nemůže říct, že zná vinařskou Moravu,“ uzavřel s úsměvem Flamik.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.