Vinařský podzim vyvrcholí Sv.Martinským Festivalem otevřených sklepů

Letošní vinařský podzim vyvrcholí Festivalem otevřených sklepů, který se uskuteční 13. a 14. listopadu a bude tak ve znamení Svatomartinských slavností. Šest obcí v regionu Kyjovské Slovácko otevře více jak třicítku sklepů…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Letošní vinařský podzim vyvrcholí Festivalem otevřených sklepů, který se uskuteční 13. a 14. listopadu a bude tak ve znamení Svatomartinských slavností. Šest obcí v regionu Kyjovské Slovácko otevře více jak třicítku sklepů, kde návštěvníky přivítají jak velká vinařství známá například ze Salonu vín a soutěže Vinař roku, tak i malí vinaři, z nichž někteří otevírají své sklepy vůbec poprvé.

Na Festival otevřených sklepů přijíždějí i návštěvníci z větších českých měst nebo zahraničí a na Kyjovském Slovácku se jim tentokrát představí vinaři z vinařských obcí – Kyjova, Milotic, Bzence, Vlkoše, Vracova a Svatobořic-Mistřína.

„Doposud představil Festival otevřených sklepů 4 vinařské podoblasti na Moravě, 19 vinařských obcí a více jak 130 vinařů. Nadcházející festival představí sever Slovácké vinařské podoblasti, kde vznikají svěží bílá vína s výraznými chuťovými složkami. Z jižních svahů výše položených vinici jsou to především Ryzlinky rýnské, Rulandské šedé a aromatický Muškát moravský,“ uvedl ředitel festivalu Juraj Flamik z Partnerství o.p.s.

Vinaři roku i degustace na zámku

Festivalové obsazení tentokrát láká například na vína vinařů, kteří se letos dostali až do finále soutěže Vinař roku. Kromě Vinařství Metroflora, LIVI Dubňany a Vinařství Krist se ale festivalu zúčastní mnoho dalších vynikajících vinařů z tohoto regionu. Navíc na návštěvníky čeká i prezentace hostujících vinařů z nedalekých Ratíškovic a Hovoran, a to v jedinečném prostředí Milotického zámku. „Atraktivní budou pro návštěvníky bezesporu například i degustace ve Vlkošských búdách či v milotických Šidlenách,“ poznamenal Juraj Flamik a doplnil: „Degustace vína s konkrétním vinařem a přímo v jeho sklepě je jednou z věcí, která návštěvníky na festivalu nesmírně přitahuje. Za každým vinařem se totiž skrývá zajímavý příběh, který zákazník z etikety na lahvi nevyčte.“

Koncerty a přednášky jako doprovodný program

Na Svatomartinském Festivalu otevřených sklepů nebude nouze ani o atraktivní doprovodný program. „Již tradičně se mohou těšit hlavně dámy na pořad Ženy a víno, tentokrát s podtitulem Hra na degustátora. Ve spolupráci s týmem prestižní brněnské restaurace La Bouchée bude nabízet kyjovský Penzion Vila také gurmetské menu s víny. Na programu je i několik koncertů, a to nejenom cimbálek, ale také jazzových či bluesových kapel. Dále návštěvníkům poví průvodce něco málo z historie a o tajích sklepní uličky ve Vlkoši,“ prozradil na závěr Martin Gillár, tiskový mluvčí festivalu.

Festival začíná 13. listopadu, kdy budou sklepy otevřeny od 10 do 21 hodin. V neděli pak pokračuje od 10 do 15 hodin a po oba dva dny bude u všech vinařů možnost nákupu vína.

Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketstream, Ticket Art a Ticketpro za 790 Kč, k dispozici budou i 13. listopadu od 8 do 15 hodin a v neděli od 10 do 12 hodin na registračním místě ve vstupní hale kulturního domu v Kyjově.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.