„Víno“ s chutí šafránu je světovým unikátem. Vzniklo na Slovensku

Koření svými rozmanitými chutěmi a barvami povzbuzuje apetit a znásobuje potěšení z jídla. Toho nyní využili i ve slovenské destilérce Karloff, která je mimo jiné i výrobcem Tatranského čaje. Výsledkem je nový vínový nápoj s příchtí šafránu…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Koření svými rozmanitými chutěmi a barvami povzbuzuje apetit a znásobuje potěšení z jídla. Toho nyní využili i ve slovenské destilérce Karloff, která je mimo jiné i výrobcem Tatranského čaje. Výsledkem je nový vínový nápoj s příchtí šafránu, jediný svého druhu na světě.

Šafrán se vyskytuje poměrně vzácně a jeho jemné načervenalé blizny se sbírají výhradně rukama. Na kilo koření se používá prý až 160 tisíc květů. Mimo jiné podporuje zažívání a pomáhá při depresích, chronických střevních a neuralgických problémech. Voňavou aroma tohoto exotického koření si lidé cení od začátku civilizace. Společnost Karloff sáhla také po tomto drahocenném koření a připravila na podzim 2010 gurmánskou novinku, unikátní první šafránový aperitiv na světě.

Šafránová chuť v sortimentu společnosti Karloff však není úplnou novinkou. Již několik let firma na Slovensku exkluzivně distribuuje Saffron Gin – šafránovým džin od francouzského výrobce Gabriel Boudier. Ve spolupráci s ním také vyvinula i nový, jedinečný aperitiv. Nápoj je složen z kvalitního bílého vína, šafránu a přírodních bylinných extraktů. Chlazený aperitiv je při ochutnání prvního doušku příjemně osvěžující a sladký, v závěru dominuje mírná hořkost šafránu. Doporučuje se do aperitivu přidat zelenou olivu, chuť se příjemně zaokrouhlí.

Pokud upřednostňujete míchaný drink, můžete vyzkoušet „Safrito“ – míchaný koktejlový nápoj s 6 cl Saffron Aperitiv 11%, 2 cl Saffron Gin 40% a 2 cl jablečného nebo pomerančového džusu. Podává se s olivou ozdobený řezem pomeranče.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “„Víno“ s chutí šafránu je světovým unikátem. Vzniklo na Slovensku”

  1. […] Čtěte také: „Víno“ s chutí šafránu je světovým unikátem. Vzniklo na Slovensku […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.