Vizovické Trnkobraní nabídne nejen ochutnávky valašské slivovice

Nejen dostatek tradiční valašské slivovice, atraktivní hudební program, ale i spousta legrace a zábavných akcí. To je každoroční obrázek multižánrového festivalu Trnkobraní, který se o víkendu od 19. do 21. srpna…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

R. Jelínek - produkty

Nejen dostatek tradiční valašské slivovice, atraktivní hudební program, ale i spousta legrace a zábavných akcí. To je každoroční obrázek multižánrového festivalu Trnkobraní, který se o víkendu od 19. do 21. srpna 2011 uskuteční ve Vizovicích v areálu likérky Rudolf Jelínek.

Na počest slivovici

Trnkobraní, které slaví letos již 44 let od svého vzniku, založili vizovičtí nadšenci, aby oslavili nejvýznamnější plod tohoto regionu – švestku (valašsky trnku) a její tradiční a oblíbený produkt, pravou valašskou slivovici.

Třídenní hudební maratón odstartuje v pátek 19. 8. Na pódiu se pak až do neděle bude střídat celá řada interpretů. Představí se například Tomáš Klus, Aneta Langerová, Nightwork, Anna K., No Name a další. Závěrečný den festivalu se navíc ponese ve slavnostním duchu, protože Vizovice oslaví 750. výročí svého založení.

Švestka ve všech podobách

Trnkobraní letos přichází s novinkou. Pořadatelé pro své příznivce připravili speciální gurmánský ráj Švestkové království, kde se švestka představuje ve všech podobách: jako slivovice, plum vodka, v knedlících, povidlech, omáčce k masu, dále sušená, zavařená či naložená.

Kromě toho na všechny čeká oblíbená soutěž v pojídání švestkových knedlíků se svým králem Kamilem Hamerským, který se snědenými 191 knedlíky drží český rekord. V minulých letech prohrál jenom jednou – s Američanem Patem Bertolettim, který dokázal spořádat dokonce 232 knedlíků.

Na pořádání vizovického Trnkobraní se podílí světoznámá vizovická likérka Rudolf Jelínek.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.