Výroba piva v Česku přestala klesat. Mohou za to hlavně turisté

Pokles produkce českých pivovarů se zastavil. Trh s pivem v Česku klesal již od roku 2009, kdy se výroba snížila o 6 %. V minulém roce byl pokles ještě větší. Za zastavení poklesu vděčí čeští pivovarníci především…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Pivo

Pokles produkce českých pivovarů se zastavil. Trh s pivem v Česku klesal již od roku 2009, kdy se výroba snížila o 6 %. V minulém roce byl pokles ještě větší. Za zastavení poklesu vděčí čeští pivovarníci především zahraničním turistům, kteří s ústupem finanční krize opět začali ve větší míře přijíždět do ČR.

Informace přinesl Český svaz pivovarů a sladoven na základě dat, která mu pravidelně zasílají tuzemské pivovary. Svaz sdružuje pivovary zahrnující asi 90 % tuzemské produkce piva.

Pivní trh v Česku v posledních letech kromě netradičních plastových balení zachraňují pivní speciály a především 11° piva. Největší pokles zaznamenávají výčepní piva (hovorově „desítky“), jejichž produkce v roce 2010 meziročně klesla téměř o 13 %.

I přes pokles domácí produkce piva v minulých letech zůstávají Češi největšími pijáky zlatavého moku na světě. Ačkoli byl loňský průměr na hlavu a rok pouze 134 litrů (oproti 163,5 litrů v roce 2005), druhé Irsko je ještě daleko za námi.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.