Začal Český pivní festival, největší oslava piva v zemi

Český pivní festival – nejdelší a nejrozsáhlejší akce pro příznivce dnes už nejen zlatavého moku začal. Koná se ve dnech od 16. května do 1. června 2013 na Výstavišti v Holešovicích…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Český pivní festival

Začal Český pivní festival, nejdelší a nejrozsáhlejší akce pro příznivce dnes už nejen zlatavého moku. Koná se od 16. května do 1. června 2013 na Výstavišti v Holešovicích v Praze. Návštěvníci festivalu se mohou těšit na více než 100 značek piv, více než 59 živých koncertů klubových kapel, doprovodný program a řadu překvapení. Už teď je jasné, že 6. ročník Českého pivního festivalu zaznamená řadu prvenství a rekordů.

Čtěte také: Pivo s konopím nebo medem, i to nabídne Apetit Festival

Na nápor je festival připraven

Na Výstavišti bude vystavěn obrovský pivní areál o velikosti 4000 metrů čtverečních, který pojme až 10.000 lidí v jeden okamžik. Základem bude hlavní stan s hudebním pódiem o velikosti 60 x 30 metrů. Areál budou doplňovat další tři stany a rozsáhlá zahrádka. Počítá se i s dětským koutkem „pro malá píva“, kde si budou moci pohrát nejmenší návštěvníci. Dospělí budou mít na výběr více než 100 pivních značek a vedle běžných druhů piv budou moci ochutnat i řadu speciálů. V naprostém utajení se navíc připravuje i světová premiéra úplně nového piva, které bude představeno právě na tomto festivalu.

Rychlejší obsluha díky Pivním kartám

Letos poprvé bude zaveden unikátní bezhotovostní platební styk. Základní měnovou jednotkou festivalu sice zůstávají i nadále oblíbené pivní tolary, avšak jako elektronická měna. Každý návštěvník totiž obdrží u vstupu čipovou Pivní kartu (pKartu), kterou si bude moci dobít libovolnou částkou. Obsluha pak bude disponovat mobilními terminály, díky kterým si budou moci zákazníci přímo od stolu nejen objednat, ale také zjistit výšku kreditu, či si jej na místě doplnit. „Věříme, že nám tato, u nás dosud nepoužitá inovace, pomůže zrychlit a zpřehlednit objednávky, zkvalitnit a zrychlit obsluhu a lidem se bude líbit,“ řekl k novince ředitel festivalu Tomáš Král. Za nezkonzumované tolary na kartě dostane každý při odchodu své peníze zpět.

Vstupné letos zpoplatněno

Letošní ročník přináší také jednu novinku, o které návštěvníci neuslyší zrovna rádi. Je jí vstupné ve výši 90 Kč. „V ceně vstupného je 1 pivní tolar a s loňskými ročníky nesrovnatelně bohatší programová náplň, jakou je kvalitní živá hudba, přednášky na téma pivních stylů, pivní degustace, nepřeberné množství soutěží a připravených cen pro výherce a tematicky zaměřených aktivit. Vstupné na jiných festivalech je často vyšší a nemyslím si proto, že by právě toto mohlo návštěvníky odradit,“ řekl Tomáš Král, ředitel festivalu. Pokud by vstupné mělo být zásadní překážkou, stačí přijít před 14 hodinou, kdy je vstup zdarma.

„Loňský ročník festivalu poctilo svou návštevou na 90 tisíc lidí, letos věříme, že se přehoupneme přes magickou stovku,“ odhaduje ředitel Tomáš Král. Na festivalu bude připraveno 15 tis. pivních sklenic a o návštěvníky bude celkem pečovat dohromady více než 300 lidí.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


7 Replies to “Začal Český pivní festival, největší oslava piva v zemi”

  1. […] Začal Český pivní festival, největší oslava piva v zemi ▼ INZERCE […]

  2. […] Čtěte také: Začal Český pivní festival, největší oslava piva v zemi ▼ INZERCE […]

  3. […] Čtěte také: Začal Český pivní festival, největší oslava piva v zemi ▼ INZERCE […]

  4. […] Čtěte také: Začal Český pivní festival, největší oslava piva v zemi ▼ INZERCE […]

  5. […] Čtěte také: Začal Český pivní festival, největší oslava piva v zemi ▼ INZERCE […]

  6. […] Čtěte také: Začal Český pivní festival, největší oslava piva v zemi ▼ INZERCE […]

  7. […] Můžete například na Českém pivním festivalu, který probíhá až do 1. června v Praze. Čtěte také: Začal Český pivní festival, největší oslava piva v zemi ▼ […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.