Zelené pivo se již zítra roztočí v 5000 restauracích

Už tento čtvrtek 21. 4. se u příležitosti nadcházejících Velikonoc opět po roce zazelenají půllitry. Přichází Zelený čtvrtek a tedy i čas, kdy se po celé České republice na jediný den v roce roztočí pípy s populárním Zeleným pivem. Speciální…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Zelené pivo

Už tento čtvrtek 21. 4. se u příležitosti nadcházejících Velikonoc opět po roce zazelenají půllitry. Přichází Zelený čtvrtek a tedy i čas, kdy se po celé České republice na jediný den v roce roztočí pípy s populárním Zeleným pivem. Speciální třináctistupňové pivo se letos bude prodávat už šestým rokem v pořadí.

Více než vloni

Bohatá pěna, příjemná vůně, neopakovatelná chuť a typická zelená barva. To všechno je fenomenální Zelené pivo, které bude i letos provázet příchod Velikonoc. „Díky své chuti a barvě je Zelené opravdu unikátním pivem. Letos jsme ho vyrobili opět více než vloni: rekordních 5300 hektolitrů, které se rovným dílem rozdělí mezi Moravu a Čechy,“ uvedl vrchní sládek pivovaru Starobrno Tomáš Pluháček. Čtěte také: Zelené pivo o Velikonocích bude i letos. Navařeno je rekordní množství

Letos již pošesté

Fenomén Zelené pivo se zrodil v Brně. Poprvé jej v roce 2006 navařil tehdejší vrchní sládek pivovaru Starobrno Petr Hauskrecht. Už tři roky poté Zelené překročilo hranice moravského regionu a začalo se čepovat i v Čechách. Inspiraci na vznik zeleného speciálu si Petr Hauskrecht přivezl z cesty po jižní Evropě. Jeho záliba v experimentech a pivovarnické umění dala vzniknout originálnímu Zelenému pivu, jehož receptura je přísně střeženým tajemstvím.

Již zítra na 5000 místech

Letos se bude Zelené pivo prodávat v 5000 restauračních zařízeních po celé České republice. Do restaurací putuje v padesáti i menších třicetilitrových sudech také proto, aby jej mohly nabízet i menší hospůdky. Majitelé či provozovatelé svá restaurační zařízení označí nálepkou, na stoly postaví stojánky, budou mít k dispozici i plakáty a plakety na pípy. Štamgasti tak snadno poznají, kde se Zelené točí.

Seznam všech restaurací, kde se bude Zelené pivo čepovat, najdou všichni zájemci také na webových stránkách www.zelenepivo.cz.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.