Žena s 2,7 promilemi skončila na záchytné stanici. Za bílého dne

Svou míru zcela neodhadla starší žena z Chrudimska. Ve čtvrtek odpoledne jí policisté po výstupu z vozidla naměřili 2,68 promile alkoholu v dechu. Přečtěte si, proč se vyhnout nepřiměřené konzumaci alkoholu…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Svou míru zcela neodhadla starší žena z Chrudimska. Ve čtvrtek odpoledne jí policisté po výstupu z vozidla naměřili 2,68 promile alkoholu v dechu. Přečtěte si, proč se vyhnout nepřiměřené konzumaci alkoholu.

Pozornost okolí možná zachránila životy

Ve čtvrtek 29. července o půl čtvrté odpoledne zazvonil na lince 158 telefon a mladý muž žádal policisty, aby vyslali hlídku do obce Hrbokov, kde před restaurací stojí vozidlo, jehož řidička je zřejmě pod vlivem alkoholu a snaží se odjet. Vozidlo údajně jelo již předtím po silnici od sousedící vesnice, křižovalo vozovku a bezprostředně mělo ohrožovat projíždějící řidiče. Když právě u restaurace v Hrbokově zastavilo, mladý muž se šel podívat, zda je řidič zdravotně v pořádku. Za volantem našel osmapadesátiletou ženu z Chrudimska, ze které cítil alkohol a která se snažila z místa odjet.

Mladík byl ale pohotový, vytáhl jí klíčky ze zapalování a zavolal policisty. Ti po příjezdu na místo provedli u ženy dechovou zkoušku. Její výsledek byl pozitivní, a to ve výši 2,68 promile alkoholu v dechu. Na místě policisté ženě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu.

Opilá žena nešetřila nadávkami ani agresí

Žena začala policisty urážet a fyzicky je napadat. Policisté ji vyzvali, aby upustila od svého protiprávního jednání s tím, že pokud se tak nestane, použijí proti ní, v souladu se zákonem, donucovací prostředky. Na to žena nereagovala. Muži zákona proto byli nuceni nasadit ženě pouta a odvézt ji na protialkoholní záchytnou stanici. Ještě než se vydali na cestu, odtlačili policisté auto zadržené k okraji vozovky. Ani cesta na záchytku se neobešla bez nadávek, výčitek, sprostých slov, vyhrožování a kousání.

Žena je podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což jí může v případě prokázání viny hrozit trest odnětí svobody až na jeden rok.

Jen za první pololetí roku 2010 bylo v České republice zevidováno 2230 dopravních nehod zaviněných pod vlivem alkoholu, z čehož 32 lidí bylo při těchto nehodách usmrceno. V Pardubickém kraji to bylo za stejné období 130 dopravních nehod a 6 usmrcených osob. Pijte proto s rozumem.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.