Zlatopramen má novinky: Radler citrón a Radler pomeranč se zázvorem

Zlatopramen Radler citrón a Zlatopramen Radler pomeranč se zázvorem, to jsou dva nové produkty, které pro nadcházející sezónu posílá na český pivní trh značka Zlatopramen 11°…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Zlatopramen Radler

Zlatopramen Radler citrón a Zlatopramen Radler pomeranč se zázvorem, to jsou dva nové produkty, které pro nadcházející sezónu posílá na český pivní trh značka Zlatopramen 11°.

Zavedením pravého, podle slov výrobce chuťově vyváženého a z přírodních surovin vznikajícího Radleru tak Zlatopramen vychází vstříc spotřebitelům, kteří si v posledních letech ochucená piva velmi oblíbili. Citrón zůstává u pivních mixů nejžádanější příchutí, pomeranč se zázvorem nabízí originální, lehce pikantní a lahodnou novinkovou kombinaci chutí vyžádanou přímo konzumenty. Takzvané Radlery si totiž i přes snížený obsah alkoholu uchovávají typickou jemnou pivní hořkost a svou osvěžující chutí vybízí k napití nejen v létě, ale po celý rok.

Čtěte také: Přichází Staropramen Cool Grep. Doplní oblíbený Cool Lemon

Smícháním Zlatopramen 11° a ovocné šťávy

Novinkové nízkoalkoholické nápoje Zlatopramen Radler citrón a Zlatopramen Radler pomeranč se zázvorem vznikají kombinací piva Zlatopramen 11° se šťávou z přírodního ovoce. Receptura je originální a česká. Nápoj neobsahuje žádné umělé přísady, konzervační látky či barviva. Výsledkem je chmelově nahořklá a zároveň ovocná chuť.

Zakoupením originálního Zlatopramen Radleru, namíchaného podle vlastní receptury dále zákazník získává jistotu, že dostane vždy a všude chuťově totožný nápoj, což nelze zaručit v případě míchání nápojů typu radler „na stole do skla“. V těchto případech chuť výsledného mixu závisí na kvalitě a chuti použitého piva a limonády a poměru vzájemného namíchání.

Na novince se pracovalo přes rok

Přípravy na uvedení novinek Zlatopramen Radler citrón a Zlatopramen Radler pomeranč se zázvorem zabraly celý uplynulý rok. Kromě výběru vhodné značky piva bylo ve spotřebitelském průzkumu potřeba zjistit, jaké příchutě oslovení respondenti preferují. Ve spojení s pivem lidé nejvýše hodnotili citrónovou příchuť, následoval pomeranč a zázvor.

„Název Radler je garance kvality, který má v jiných zemích dlouhou tradici. My jako jediný český výrobce můžeme název používat, protože vlastníme ochrannou známku,“ konstatoval marketingový ředitel společnosti Heineken Česká republika Jiří Rákosník. „Radler citrón představuje osvěžující přírodní chuť. V případě Radleru Pomeranč se zázvorem chceme nabídnout lahodnou a lehce pikantní, zkrátka originální kombinaci,“ dodal Jiří Rákosník.

Jen 2 % alkoholu, jako Staropramen Cool Lemon

Zlatopramen Radler citrón a Zlatopramen Radler pomeranč se zázvorem mají nižší obsah alkoholu (2%), dle slov výrobce osvěžující ovocně-nahořklou chuť a skvělou pitelnost. Jsou jako stvořené pro mladé a aktivní lidi, kteří rádi zkoušejí nové a inovativní produkty a zapojují se do společenského dění a zábavy.

Podle doporučení výrobce Zlatopramen Radler chutná nejlépe vychlazený z pivní sklenice. Poskytuje osvěžení a dodává energii po různých druzích sportu a hodí se k jakémukoli jídlu. Prodávat se bude v půllitrových skleněných lahvích a půllitrových plechovkách. Zlatopramen Radler citrón dále přichází na trh i v 1,5 litrové Maxilahvi, která se hodí pro různé outdoorové aktivity s přáteli.

Obliba „radlerů“ v Česku stále roste

Historie nápoje s názvem Radler je stará více než sto let. Podle dostupných zdrojů Radler vznikl v Německu, kde ho rádi popíjeli „radleři“ čili rekreační cyklisté. Radler sportovce občerstvil a dodal jim energii po dlouhých výšlapech do terénu.

Nyní se obliba ochucených piv vrací – a to nejen v Čechách, ale i v sousedních zemích. Tzv. pivní mixy se stávají samostatnou pivní kategorií a nedílnou součástí pivního portfolia. Od dubna 2011 do konce roku koupili spotřebitelé v maloobchodní síti v České republice celkem 75.000 hektolitrů ochuceného piva. Největších úspěchů pivní mixy dosáhly v letní sezóně, kdy představovaly až 2,6 % podíl na českém pivním trhu.

Tradice výroby jedenáctistupňového piva Zlatopramen sahá až do poloviny sedmnáctého století. Zlatopramen je podle výrobce hutnější pivo s bohatou pěnou a příjemnou hořkostí. Vyváženou chuť Zlatopramenu dodává vybraný chmel, kvalitní slad a použití tradiční technologie. Zlatopramen je vůbec nejprodávanějším pivem mezi jedenáctkami.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


13 Replies to “Zlatopramen má novinky: Radler citrón a Radler pomeranč se zázvorem”

 1. Honza Grmela napsal:

  Pochopil bych, pokud by pivovar v tiskové zprávě mlžil ale psát „Nápoj neobsahuje žádné umělé přísady, konzervační látky či barviva“ a pak si ve složení moci přečíst „pivo (pitná voda, ječný slad, upravený chmel, chmelové produkty), nápojový koncentrát (pitná voda, citrónový koncentrát, pomerančový koncentrát, regulátor kyselosti – kyselina citrónová, stabilizátory -arabská guma, glyceryl estery dřevěných pryskyřic, karubin, přírodní aroma, antioxidant: kyselina askorbová, přírodní extrakt s vysokým obsahem tokoferolů, askorbypalminát, extrakt z lemongrass), oxid uhličitý.“, to už je trochu přes čáru…

 2. Petr S. napsal:

  Radlera jsem popíjel již více než před 20. lety v Bavorsku – ale šlo o mix přímo od čepu! Ten byl vynikající. U našeho Redlera mám strach, že konzument až si přečte co je to za chemii, tak si dá asi raději „čistý“. Protože míchat ty různá piva co se prodávají pod označením „Zlatorpamen 11 “ je velká loterie … Na druhou stranu máme pořád o mnoho lepší pivo než co dělá orig. Heineken. Čau pivaři Petr S.

 3. […] také: Zlatopramen má novinky: Radler citrón a Radler pomeranč se zázvorem Přichází Staropramen Cool Grep. Doplní oblíbený Cool Lemon Novinka od Staropramenu, lehké […]

 4. Honza napsal:

  Staropramen Lemon i Gambrinus Řízný citron jsou výborná piva. Na žízeň ideální, mají mál alkoholu a osvěží. 100x lepší než lepidla od fy CocaCola a jim podobným

 5. […] také: Přichází Staropramen Cool Grep. Doplní oblíbený Cool Lemon Zlatopramen má novinky: Radler citrón a Radler pomeranč se zázvorem Gambrinus novými pivními ovocnými nápoji konkuruje Staropramenu […]

 6. […] také: Přichází Staropramen Cool Grep. Doplní oblíbený Cool Lemon Zlatopramen má novinky: Radler citrón a Radler pomeranč se zázvorem Gambrinus novými pivními ovocnými nápoji konkuruje Staropramenu […]

 7. […] také: Novinkou mezi ovocnými pivy je Refresh od Černé Hory Zlatopramen má novinky: Radler citrón a Radler pomeranč se zázvorem Gambrinus novými pivními ovocnými nápoji konkuruje Staropramenu […]

 8. […] Jako každoročně budou připraveny pivní stánky s nabídkou všech krušovických piv i nealkoholickým Fríí za jednotnou cenu 20 Kč. Prodávat se dále bude novinka letošního roku, točený Zlatopramen Radler citron a pomeranč se zázvorem. Čtěte také: Zlatopramen má novinky: Radler citrón a Radler pomeranč se zázvorem […]

 9. […] Zlatopramen má novinky: Radler citrón a Radler pomeranč se zázvorem […]

 10. Petr J. napsal:

  Vy jste s tou chemií všichni paranoidní. Všechny přísady popsané Honzou Grmelou jsou přírodního původu, takže žádná chemie.
  Pro Petra S.: Dovoluji si téměř s jistotou tvrdit, že ta limonáda, ze které Vám v Bavosrku mixovali ten radler obsahovala většinu výše popsaných přísad. Akorát Vám to nikdo neřekl.
  Závěrem: Nejsem reklamní agent Heinekenu, jen mám vzdělání v oboru.

 11. tlampač univerzál napsal:

  Jane Grmelo, Tokoferol je:http://cs.wikipedia.org/wiki/Vitam%C3%ADn_E

 12. […] Na trhu se Zlatopramen Radler grep postupně objeví v půllitrové skleněné lahvi, půllitrové plechovce a 1,5 litrové Maxilahvi ze speciálního pivního plastu. Cena bude stejná jako u ostatních Zlatopramen Radlerů citron a pomeranč se zázvorem, které značka Zlatopramen jako zásadní inovaci letošního roku představila v dubnu. Čtěte podrobněji: Zlatopramen má novinky: Radler citrón a Radler pomeranč se zázvorem […]

 13. mirek napsal:

  Nazdar všichni. Já bych řekl, že než pít ty sračky, tak už je lepší si na tu žízeň koupit osmičku a vyjde to na stejno. Akorát trochu zdravější a levnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.