Drink B52 – recept na alkoholický koktejl (vyzkoušeno)

Drink B52 je míchaný alkoholický nápoj, nazvaný podle amerického bombardéru používaného ve Vietnamu. Druhá legenda o vzniku názvu praví, že za názvem stojí americká rocková kapela B52. Alkoholický nápoj B52 se podává v panáku, tvoří ho tři barevné pruhy a pije se na ex. Nápoj lze i zapálit – poté se nazývá „B52 na misi“.

B52

Recept na drink B52:

 1. Ingredience:
  • kávový likér (Kahlua)
  • irish cream (Baileys)
  • „pomerančový koňak“ (Grand Marnier)
 2. Připravte si skleněného panáka.
 3. Jeho spodní třetinu zaplňte Kahluou, poté pomalu po lžičce nalijte do další třetiny irish cream (např. Baileys nebo Carolains) a stejným způsobem i poslední složku – Grand Marnier. Grand Marnier je koňak s extraktu z kur hořkých pomerančů. Lze jej nahradit například triple secem.
 4. Pokud chcete drink zapálit, zahřejte před tím horní vrstvu – Grand Marnier, aby lépe chytla. Případně na vrch lehce kápněte méně aromatický vysokoprocentní alkohol. Hořící nápoj můžete rychle vypít brčkem.
 5. Drink B52 je hotov — dobrou chuť!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz ↗
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ