Kratom a alkohol: Míchat či nemíchat? Čtěte rizika

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Kratom a alkohol

Míchání kratomu a alkoholu se nedoporučuje, protože může vést k řadě negativních vedlejších účinků a potenciálně nebezpečným interakcím.

Kratom, magie z Asie — míchat s alkoholem?

Kratom, známý také jako Mitragyna speciosa, je tropický strom, který pochází z jihovýchodní Asie. Listy stromu obsahují sloučeniny zvané alkaloidy, které jsou zodpovědné za jeho účinky na organismus. Tyto alkaloidy mohou vyvolávat jak stimulační, tak sedativní účinky, v závislosti na dávce a použitém kmeni kratomu.

Alkohol je naproti tomu látkou tlumící centrální nervový systém, která může způsobit ospalost, sedativní účinky a ztrátu koordinace a motorické kontroly. V kombinaci se mohou účinky kratomu a alkoholu zesílit, což vede ke zvýšenému riziku negativních vedlejších účinků.

Mezi možné negativní účinky kombinace kratomu a alkoholu patří ospalost, závratě, nevolnost, zvracení a zhoršený úsudek. Kromě toho může míchání kratomu a alkoholu vést také ke zvýšenému riziku nehod a zranění, protože obě látky mohou zhoršit motorické schopnosti a koordinaci.

Tip: Kupte extra kvalitní kratom od 27 Kč
— od českého TOP dodavatele na e-shopu www.adamkrupa.cz

Mix alkoholu a kratomu — buďte chytří a opatrní

V závažnějších případech může míchání kratomu a alkoholu vést také k dechové tísni, která může být životu nebezpečná. K tomu dochází při útlumu dýchacího systému, který způsobuje snížení dechové frekvence a hladiny kyslíku v těle.

Je také důležité poznamenat, že v současné době existuje jen málo výzkumů účinků míchání kratomu a alkoholu a dlouhodobé účinky této kombinace zatím nejsou známy. Proto je nejlepší se míchání kratomu a alkoholu zcela vyhnout.

Závěrem lze říci, že míchání kratomu a alkoholu se nedoporučuje kvůli možným negativním vedlejším účinkům a nebezpečným interakcím. Obě látky mohou zhoršit motorické schopnosti a koordinaci a v závažnějších případech mohou vést k útlumu dýchání. Dokud nebude proveden další výzkum, je lepší se míchání kratomu a alkoholu vyvarovat.

Tip: Kupte extra kvalitní kratom od 27 Kč
— od českého TOP dodavatele na e-shopu www.adamkrupa.cz

Tabulka: Efekty míchání kratomu s alkoholem

Je důležité si uvědomit, že míchání kratomu s alkoholem může být nebezpečné a může vést k nežádoucím účinkům. Protože kratom a alkohol oba ovlivňují centrální nervový systém, jejich kombinace může způsobit nežádoucí účinky jako závratě, nevolnost, zvracení, ztrátu koordinace, zhoršenou paměť a deprese dechu. Kromě toho může být riziko předávkování vysoké.

Nicméně, pokud se rozhodnete kratom smíchat s alkoholem, je důležité být opatrný a dodržovat míru. Následující tabulka uvádí několik možností, jak můžete kratom smíchat s alkoholem:

Typ smíchání kratomu s alkoholem Popis, vysvětlení a efekt
🍺 Kratom s pivem (běžným) Pivo může být méně rizikové než silnější alkoholické nápoje. Nicméně, stále je důležité dbát na míru.
🍷 Kratom s vínem Víno může být také méně rizikové než silnější alkoholické nápoje. Nicméně, také je důležité dbát na míru.
🍹 Kratom s míchanými nápoji (alkoholickými koktejly) Smíchání kratomu s alkoholickými koktejly nebo jinými míchanými nápoji může být rizikové, protože obsahují obvykle více alkoholu. Je důležité dodržovat míru.
🥃 Kratom s tvrdým alkoholem (rumem, vodkou, whisky, ginem, tequilou, brandy, koňakem, bourbonem, ap.) Smíchání kratomu s tvrdým alkoholem jako je whiskey, rum nebo vodka, může být nebezpečné a může vést k nežádoucím účinkům. Proto je nejlepší tuto možnost zcela vynechat.
🍺 Kratom s lehkým pivem Lehké pivo, které obsahuje méně alkoholu, může být méně rizikové než silnější piva.
🍺 Kratom s pivem IPA Pivo IPA obsahuje vyšší obsah alkoholu než průměrné pivo, takže by se mělo pít s opatrností a v omezeném množství.
🥂 Kratom se šampaňským Šampaňské může mít vyšší obsah alkoholu než běžné víno, takže by se mělo pít s opatrností a v omezeném množství.
🥂 Kratom s jablečným vínem Jablečné víno obsahuje méně alkoholu než bílé nebo červené víno, takže by mohlo být méně rizikové.
🍸 Kratom s vermutem Vermut má nižší obsah alkoholu než mnoho jiných alkoholických nápojů, takže by se více než jiné alkoholické nápoje mohl hodit k míchání s kratomem.
🍶 Kratom se saké Saké obsahuje podobné množství alkoholu jako víno a může být méně rizikové než tvrdší alkoholické nápoje.
🍷 Kratom s portským vínem Portské víno má vyšší obsah alkoholu než běžné víno, takže by se mělo pít s opatrností a v omezeném množství.
🍷 Kratom s desertním vínem Desertní víno má vyšší obsah alkoholu než běžné víno, takže by se mělo pít s opatrností a v omezeném množství.
🥛 Kratom s likérem Různé druhy likérů mají různé obsahy alkoholu a chuťové vlastnosti, takže by se měly pít s opatrností a v omezeném množství.
🍵 Kratom s absinthem Absinth obsahuje vysoký obsah alkoholu a psychoaktivní látky, takže by se neměl míchat s kratomem.
🍸 Kratom s Martini Martini obsahuje vysoký obsah alkoholu a různé druhy Martini mají různé chuťové vlastnosti, takže by se měly pít s opatrností a v omezeném množství.
🥃 Kratom s Amarettem Amaretto obsahuje nižší obsah alkoholu než mnoho jiných alkoholických nápojů, takže by se více než jiné alkoholické nápoje mohl hodit k míchání s kratomem.
🥛 Kratom se slovenskou žinčicí Žinčica je tradiční slovenský alkoholický nápoj, který má poměrně nízký obsah alkoholu a může být méně rizikový než silnější alkoholické nápoje.

Pamatujte si, že než se rozhodnete kratom smíchat s alkoholem, měli byste si být vědomi rizik a být opatrní. Pokud se rozhodnete, že chcete zkoušet kratom, měli byste to dělat s péčí a měli byste se poradit s lékařem, aby vám pomohl určit, zda je to pro vás vhodné.

Tip: Kupte extra kvalitní kratom od 27 Kč
— od českého TOP dodavatele na e-shopu www.adamkrupa.cz

-rai-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Comments are closed.