Gin & tonic — recept na koktejl

Gin s tonikem je drink s dlouholetou historií, i když u nás se těší stále větší oblibě až v posledních letech. Je to skvěle osvěžující, dá se říci letní, drink. Zároveň je i lehký, nealko podíl toniku je větší než podíl ginu.

Recept na Gin & tonic:

 1. Ingredience:
  • gin
  • tonik
  • led
  • limeta
 2. Naplňte sklenici kostkami ledu.
 3. Nalijte přes led velkého panáka ginu.
 4. Gin s ledem zalijte tonikem. Množství záleží na vaší chuti, tonik ve skle je obvykle dvoudecka a vystačí pro dva, ale pokud radši trochu přibrzdíte, klidně ho dejte i víc.
 5. Přidejte šťávu z limety, případně limetkou i ozdobte.
 6. Gin & tonic je hotový — dobrou chuť!

Gin s tonikem se podává klasicky v highball sklenici (vysoká, válcová, „na dlouhé brčko“), v modernějším a (minimálně pro holky) hezčím pojetí se nalévá do kulaté sklenice na vysoké stopce.

Přestože výběr dobrého ginu je důležitý, nezapomínejte ani na dobrý tonic, který tu rozhodně nehraje žádnou postradatelnou vedlejší roli. Kromě tradičních můžete kombinovat i s ochucenými toniky.

Pro gin s tonikem se výborně hodí i zpestření ovocem, zeleninou či bylinkami. Nejen kvůli chuti, ale i pro povznesení vizuálního dojmu drinku na vyšší úroveň. Klasika je okurka, rozmarýn nebo maliny, ale nenechte se omezovat, gin s tonikem je opravdu velmi dobře kombinovatelný, tak dejte prostor své fantazii!

Comments are closed.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz ↗
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ