Pivovar ve Velkém Březně pořádá v sobotu Den otevřených dveří


Varna v pivovaru

Pivovarská varna

Atraktivní hudební program a vyhlášení soutěže o novou tvář limitované edice piva Březňák na Dni otevřených dveří, který se již tuto sobotu 15. 9. od 13.00 hodin uskuteční v pivovaru ve Velkém Březně. Vedle zábavy čeká na návštěvníky celá řada dobrého piva z Velkého Března, které bude možné ochutnat.

Přítomen bude i sládek Hauskrecht

Přibližně po 15. hodině přijde na pódium osoba nejpovolanější: vrchní sládek a manažer pivovaru Velké Březno Petr Hauskrecht, který slavnostně narazí první sud piva. „Rád se setkávám s našimi pivaři přímo v pivovaru na slavnostech, konkrétně v Den otevřených dveří! Považuji to za příjemné setkání s našimi štamgasty, kteří přišli za kvalitním pivem a příjemnou zábavou“, řekl k celé akci Petr Hauskrecht.

Na čepu i netradiční piva

Návštěvníky celým programem provede dvojník tváře piva Březňák, herec František Sysel. V Den otevřených dveří se budou čepovat všechna velkobřezenská piva: světlé i tmavé výčepní, Březňák světlý ležák i čtrnáctistupňový světlý ležák speciál. Opravdoví fajnšmekři si pochutnají na kvasnicovém nefiltrovaném Březňáku a dalších pivních speciálech.

Exkurze po pivovaru zdarma

Pro zájemce je připravena i exkurze do pivovaru, kde si budou moci projít klasickou trasu od sladovny po stáčírnu lahví. Vstup na exkurze i celý Den otevřených dveří je zdarma. Do pivovaru se zájemci mohou dostat kyvadlovou autobusovou dopravou, která bude jezdit z Mírového náměstí v Ústí nad Labem k pivovaru Velké Březno a dále na Masarykovo náměstí v Děčíně.

Dlouhá historie pivovaru

Historie pivovaru ve Velkém Březně sahá do poloviny osmnáctého století. Charakteristickým znakem pivovaru se od roku 1906 stala podobizna přednosty stanice ve Velkém Březně Victora Cibicha, který za propůjčení tváře velkobřezenským pivům obdržel doživotní rentu třiceti piv týdně. Znovu na etikety se Victor Cibich vrátil v roce 1990. V pivovaru ve Velkém Březně se dnes vaří výčepní piva (světlá i tmavá), Březňák světlý ležák a čtrnáctistupňový Březňák světlý ležák speciál.