1. května začíná Národní soutěž vín 2011

Letošní ročník Národní soutěže vín, nejvyšší soutěže vín v České republice, začíná v neděli 1. května hodnocením vín s původem ve Velkopavlovické vinařské podoblasti…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Sklenice vína

Letošní ročník Národní soutěže vín, nejvyšší soutěže vín v České republice, začíná v neděli 1. května hodnocením vín s původem ve Velkopavlovické vinařské podoblasti.

Ve Velkých Bílovicích, největší vinařské obci České republiky, zasednou v komisích odborní hodnotitelé a vyberou 247 nejlepších vín s původem ve Velkopavlovické vinařské podoblasti, které pak postoupí do dalších kol Národní soutěže vín, kde budou mít příležitost ucházet se i o titul absolutního šampiona České republiky nebo o umístění v Salonu vín. Kromě postupujících vín bude vyhlášen také titul šampiona Velkopavlovické vinařské podoblasti, medailisté jednotlivých kategorií a nejlepší kolekce vín tohoto kola.

„Pokud budou chtít vinaři postoupit do dalších kol Národní soutěže vín a následně usilovat o uvedení do Salónu vín ČR, je podmínkou účast vín v příslušném kole vinařské podoblasti. Pro vína s původem ve Velkopavlovické vinařské podoblasti je to pak právě tato jedna akce,“ objasnil podmínky dalšího postupu tajemník Svazu vinařů ČR Martin Půček.

Do soutěže přihlásilo 70 vinařských firem 428 vzorků původem z Velkopavlovické vinařské podoblasti, což slibuje velkou konkurenci a prezentaci značného množství špičkových vín.

„Výsledky si mohou všichni zájemci o prvotřídní moravská vína přijet prověřit už 14. května na výstavu Národní soutěže vín – Velkopavlovické vinařské podoblasti, kde budou mít příležitost vína ochutnávat a porovnávat své dojmy se závěry odborné poroty,“ uvedl za pořadatele Mgr. Art. Michal Tetur, Velkobílovičtí vinaři o.s.

Nejlepší vína dané podoblasti získají na láhev také známé zlaté, stříbrné a bronzové medaile, podle kterých je poznají spotřebitelé v obchodech a vinotékách, dokud budou stačit zásoby.

Národní soutěž vín bude už 10. června pokračovat hodnocením vín vinařské oblasti Čechy, které pro veřejnost vyvrcholí expozicí přihlášených vín 25. a 26. června v Litoměřicích. Jakmile budou vybrána nejlepší vína jednotlivých vinařských podoblastí, postoupí Národní soutěž vín do prvního už celostátního kola, odkud vzejde užší výběr dvou set nejlepších vín. Z nich ve druhém kole pořádaném v Praze porota vybere absolutního šampiona, tedy nejlepší víno ČR pro daný rok, medailisty v jednotlivých kategoriích, vítěze podoblastí, nejlepší přihlášenou kolekci vín a stovku nejlepších vín pro daný rok, která následně získá čestné místo v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “1. května začíná Národní soutěž vín 2011”

  1. […] v Salonu vín, celoroční degustační expozici ve sklepení státního zámku ve Valticích. Čtěte také: 1. května začíná Národní soutěž vín 2011 ▼ […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.