Alkohol podporuje myšlení a rozšiřuje obzory, zjistili vědci

I alkohol může mít pozitivní vliv na naše myšlení, ovšem pouze v přiměřeném množství. Alkohol nám může rozšířit obzory a my tak nalezneme další možnosti řešení. Psychologové z Illinoiské univerzity v USA provedli test, kterého se zúčastnilo 40 mužů, kteří odpovídali…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Muž s pivem

I alkohol může mít pozitivní vliv na naše myšlení, ovšem pouze v přiměřeném množství. Alkohol nám může rozšířit obzory a my tak nalezneme další možnosti řešení.

Vliv alkoholu na lidskou mysl

Psychologové z Illinoiské univerzity v USA provedli test, kterého se zúčastnilo 40 mužů, kteří odpovídali na hádanky a řešili rébusy. Dvacítka mužů vypila před luštěním litr piva a druhá polovina zůstala střízlivá.

Test ukázal, že ti, kteří pili alkohol, vyřešili o 40 % více úloh než ostatní a řešení jim trvalo průměrně 12 vteřin, zatímco druhým 15,5 vteřiny.

Hlavním důvodem, proč alkohol pomáhá, je skutečnost, že pokud se lidé příliš soustředí, nevidí vždy všechna možná řešení. Ale pokud se posílí alkoholem, jejich představivost se rozšíří a pak nalézají řešení rychleji.

Přesto pozor na negativa

Alkohol zvyšuje riziko rakoviny a způsobuje poškození jater a mozku. Ze statistik minulých let vyplývá, že každý český občan nad 15 let vypil za rok 16,5 litru čistého alkoholu, ačkoli světový průměr je 6,13 litru. Dalším špatným zjištěním je skutečnost, že rizikovým nebo škodlivým způsobem pije alkohol v Česku více než 1,3 milionu lidí.

-val-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.