Alkohol na Valentýna — jak vybrat ten správný pro svátek lásky

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Žena a muž s vínem

Inspirace pro alkohol na Valentýna

Svátek sv. Valentýna je den, kdy se milenci po celém světě snaží vyjádřit své city a lásku jedinečným způsobem. Pro mnoho párů zahrnuje to večerní romantickou večeři a výběr vhodného alkoholu, který podtrhne atmosféru a dodá jí něco navíc.

Koktejl nebo víno? Výběr správného nápoje

Když jde o výběr alkoholu pro svátek sv. Valentýna, máte na výběr dvě hlavní možnosti: koktejl nebo víno. Koktejly jsou vynikající volbou pro páry, které chtějí něco nového a netradičního. Můžete vyzkoušet různé chutné recepty, jako jsou fruktózní koktejly nebo koktejly s lahodnými kořeními. Pokud máte rádi víno, můžete si vybrat z široké škály vín v různých cenových kategoriích, od lehkých bílých až po tmavé červené.

Výběr správného alkoholu dle jídla

Druh alkoholu, který si vyberete, by měl být sladěn s jídlem, které budete jíst. Bílé víno se hodí ke světlým pokrmům, jako jsou ryby a kuřecí maso, zatímco červené víno je vhodnější k masitým pokrmům, jako je steak. Koktejly se dobře hodí k jednoduchým pokrmům, jako jsou sendviče nebo saláty, ale mohou být také skvělou volbou k jakémukoli jídlu, pokud je dokážete zkombinovat.

Osobní preference a výběr správného alkoholu

V konečném důsledku však záleží na osobních preferencích páru, co se týče výběru správného alkoholu pro svátek sv. Valentýna. Pokud oba partneři preferují víno, mohou si vybrat jedno z jejich oblíbených nebo vyzkoušet něco nového. Stejně tak, pokud oba milují koktejly, mohou si vybrat nějaký recept, který budou s radostí připravovat spolu. Důležité je, aby si oba partneři užili společně strávený čas a aby si vybrali alkohol, který bude odpovídat jejich vkusu a atmosféře večera.

Vyberte si alkohol, který vás bude oba těšit

V závěru je důležité si uvědomit, že svátek sv. Valentýna není jen o alkoholu, ale především o lásce a vzájemných citech. Proto byste si měli vybrat alkohol, který bude vyhovovat oběma a který bude ladit s celkovou atmosférou večera. Ať už si vyberete koktejl nebo víno, hlavně si užijte společný čas a vzájemnou pozornost. Svátek sv. Valentýna je o lásce a to je to nejdůležitější.

Alkohol na Valentýna — konkrétní tipy

Valentýnský den je ideální příležitostí pro uctění své milované osoby, a věnování jí něčeho speciálního. Výběr správného alkoholu může být pro mnoho lidí výzvou, ale nemusí to tak být. Stačí si přečíst následující tipy pro výběr nejlepšího alkoholu pro svátek sv. Valentýna, který potěší vaše chuťové buňky a zároveň dodá vašemu večeru romantický nádech.

Víno: klasika pro romantickou večeři

Víno je klasickou volbou pro valentýnský večer. Vybírat můžete z široké škály odstínů a chutí, takže se jistě najde víno, které bude vyhovovat vám a vašemu milovanému partnerovi. Pokud se chystáte na romantickou večeři, můžete zvolit červené víno, které se hodí ke steakům a jiným masitým pokrmům. Pokud je váš večer spíše neformálního rázu, můžete zvolit bílé víno, které se skvěle hodí k lehčím jídlům, jako jsou saláty a ryby.

Šampaňské: něco extra speciálního

Pokud chcete svému protějšku připravit opravdu speciální dárek, zvažte šampaňské. Tento bublinkový alkohol je symbolem slavnosti a radosti a skvěle se hodí ke slavnostní příležitosti, jako je svátek sv. Valentýna. Navíc šampaňské dodá vašemu večeru eleganci a jedinečnost.

Destiláty: pro fanoušky silnějšího alkoholu

Pokud máte rádi silnější alkohol, můžete zvolit některý z destilátů, jako je whisky (whiskey) nebo rum. Tyto alkoholické nápoje se skvěle hodí k degustaci s přáteli nebo k večeru plného hovoru a vzpomínek. Whisky se skvěle hodí ke grilovaným pokrmům a můžete ho podávat jednoduše s ledem nebo s colou. Rum se naopak hodí k sladkým pokrmům a koktejlům, takže pokud plánujete večer plný dezertů, rum by mohl být tou správnou volbou.

Likéry a aperitivy: něco lehčího

Pokud chcete něco lehčího a jednoduššího, můžete zvolit likér nebo aperitiv. Tyto druhy alkoholu jsou skvělé pro uvolnění a užívání si příjemných chvil s milovaným partnerem. Likéry, jako je Amaretto nebo Baileys, se skvěle hodí ke sladkým pokrmům a dezertům, zatímco aperitivy, jako je Campari nebo Aperol, se hodí k lehčím jídlům, jako jsou saláty a obložené sýrové talíře.

Top 30 tipů na alkoholické nápoje na Valentýna

 1. Šampaňské – Krásně bublající, slavnostní nápoj
 2. Aperol Spritz – Lehký a osvěžující koktejl
 3. Červené víno – Klasický výběr pro romantický večer
 4. Prosecco – Svěží a sladký nápoj
 5. Bellini – Ovocný koktejl s pěnou
 6. Whisky Sour – Klasický koktejl s citrusy a kořením
 7. Margarita – Ovocný a slaný koktejl
 8. Pina Colada – Sladký koktejl s ananasem a kokosem
 9. Champagne Cocktail – Tradiční koktejl s šampaňským a kořením
 10. Bílé víno – Jemný a svěží nápoj
 11. Bloody Mary – Ostřejší koktejl s kořením a rajčatovým džusem
 12. Manhattan – Klasický koktejl s whisky a kořením
 13. Long Island Iced Tea – Silný koktejl s vodkou, ginem, tequilou a rumem
 14. Mojito – Osvěžující koktejl s mátou a limetkou
 15. Old Fashioned – Tradiční koktejl s bourbonem a kořením
 16. Růžové víno – Lehké a svěží víno s jemnou chutí
 17. Martini – Klasický koktejl s ginem a vermutem
 18. Bailey’s Irish Cream – Sladký likér s chutí kávy a čokolády
 19. Kir Royal – Koktejl s červeným vínem a cassis
 20. Amaretto Sour – Sladký koktejl s amarettem a citrusy
 21. Rose Sangria – Ovocný koktejl s růžovým vínem
 22. French 75 – Šampaňský koktejl s ginem a citronovou šťávou
 23. Dark & Stormy – Koktejl s rumem a gingem
 24. Vodka Martini – Klasický koktejl s vodkou a vermutem
 25. Brandy Alexander – Sladký koktejl s brandy, mlékem a čokoládou
 26. Sake – Japonský rýžový nápoj
 27. Cider – Osvěžující jablečný nápoj
 28. Baileys on Ice – Sladký likér s kávou a čokoládou
 29. Jägermeister – Německý likér s bylinami a kořením
 30. Irish Coffee – Teplý koktejl s whiskey a kávou

Závěrem, výběr alkoholu na svátek sv. Valentýna závisí především na vašich preferencích a plánované aktivitě večera. Ať už zvolíte jakýkoli alkohol, hlavním cílem by mělo být uctění svého milovaného a strávení krásného večera plného lásky — a chuti.

-rai-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Comments are closed.