Alkohol ve vysoké politice: exministr Bárta omlouvá svá slova opilostí

Předním tématem zpravodajských médií posledních dní je další kauza politické strany Věci Veřejné. Nahrávka soukromé schůzky hlavních představitelů strany se dostala na veřejnost a vzbudila vlnu kontroverzí…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Vít Bárta s reportéry

Předním tématem zpravodajských médií posledních dní je další kauza politické strany Věci Veřejné.

Nahrávka soukromé schůzky hlavních představitelů strany se dostala na veřejnost a vzbudila vlnu kontroverzí. Mimo jiné v ní z úst exministra dopravy Víta Bárty zaznívá, že „prezident udělá, co on mu řekne“. V další části nahrávky účastníci schůzky o americkém prezidentu Obamovi prohlašují, že to je „ten tmavší“.

„Opili jsme se a machrovali“

Své výroky se po zveřejnění nahrávky Vít Bárta snažil omluvit tím, že v době jejího pořízení byli účastníci schůzky značně opilí a svá slova označil za „machrování“. Podle psychologů se ale jedná pouze o snahu vymluvit se ze svého jednání.

„Pokud by lidé na nahrávce byli opilí tak, že by si neuvědomovali, co mluví, bylo by to rozhodně poznat. Bylo by velmi těžké jim rozumět, špatně by artikulovali nebo zadrhávali. To ale není tento případ. Je tedy možné, že měli jednu nebo dvě skleničky, ale rozhodně ne tolik, aby to ovlivnilo jejich vnímání,“ uvedl odborník na problematiku závislostí Ladislav Csémy z Psychiatrického centra Praha pro server iDNES.cz.

Alkohol se u politiků neobjevil prvně

Exministr dopravy Vít Bárta je tak pravděpodobně první český politik, který dobrovolně přiznal vlastní opilost. Obvykle to bývá spíše naopak. Svým kladným vztahem k dobrému pití je znám ministr financí Miroslav Kalousek. Před lety se s opilostí také potýkal poslanec ODS Petr Kott, který v opojení alkoholem vystupoval přímo v parlamentu. Za své jednání byl dokonce ze strany vyloučen.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.