Alkohol zabíjí celosvětově více lidí než AIDS, tuberkulóza nebo násilí

Alkohol je každoročně příčinou téměř čtyř procent úmrtí v celém světě, což je víc, než má na svědomí AIDS, tuberkulóza nebo násilné činy. Ve své zprávě to oznámila Světová zdravotnická organizace…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Panák alkoholu

Alkohol je každoročně příčinou téměř 4 % úmrtí v celém světě, což je víc, než má na svědomí AIDS, tuberkulóza nebo násilné činy. Ve své zprávě to oznámila Světová zdravotnická organizace (WHO).

Dva a půl milionu úmrtí ročně

Podle WHO zemře každý rok ve světě na následky pití alkoholu okolo 2,5 miliónu lidí. „Nejzhoubnější účinky má konzumace alkoholu zejména na mladé lidi. Alkohol je také hlavním rizikem úmrtí pro muže od patnácti do 59 let,“ píše se ve zprávě.

Počet mužů alkoholiků převyšuje podle zprávy počet žen alkoholiček v poměru čtyři ku jedné. „Muži se obvykle oddávají hazardnímu pití mnohem častěji než ženy ve všech regionech,“ informuje zpráva.

Největší problémy má Rusko

Alkoholismus představuje největší riziko pro obyvatele Ruska a států Commonwealthu, kde je alkohol příčinou každého pátého úmrtí. Dalšími zeměmi, kde alkohol ročně zabíjí tisíce lidí, jsou Brazílie, Kazachstán, Mexiko a Ukrajina. Alkohol je mimo jiné příčinou rakoviny tlustého střeva, prsu, hrtanu a jater.

Podle zprávy WHO počet úmrtí roste celosvětově, a to zejména v zemích, kde zvyšující se příjmy zvyšují spotřebu alkoholu. Jedná se hlavně o hustě osídlené země Jižní Afriky, Asie a Indie. Oproti tomu je spotřeba alkoholu nízká v zemích severní a subsaharské Afriky, kde žije mnoho muslimů, kteří mají pití alkoholu zakázáno náboženstvím.

-mdf-

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Alkohol zabíjí celosvětově více lidí než AIDS, tuberkulóza nebo násilí”

  1. […] Čtěte také: Alkohol zabíjí celosvětově více lidí než AIDS, tuberkulóza nebo násilí ▼ INZERCE […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.