Alkoholtester povinně v autě? Ve Francii již skutečností

Francouzští řidiči mají o starost více. Povinně musí výbavu svého auta rozšířit o alkoholtester. Za porušení tohoto nařízení jim zatím hrozí jen napomenutí, od 1. března 2013…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Test na alkohol

Francouzští řidiči mají o starost více. Povinně musí výbavu svého auta rozšířit o alkoholtester. Za porušení tohoto nařízení jim zatím hrozí jen napomenutí, od 1. března 2013 ovšem už pokuta ve výši 11 eur (asi 274 korun).

Autoklub České republiky doporučil, aby se řidiči před cestou do Francie vybavili alkoholtestery již nyní. „Z České republiky si s sebou vezměte nejlevnější na trhu dostupný tester (například klasickou trubičku na jedno použití) a po přejetí hranic do Francie na nejbližším místě (například u čerpací stanice) zakupte alkohol tester, který by snad měl splnit všechny podmínky certifikace podle francouzských požadavků (i když lze předpokládat, že se od toho českého nebude lišit),“ uvedl představitel Autoklubu ČR Václav Špička ve svém prohlášení.

Ve Francii je legální alkoholová tolerance při řízení motorového vozidla 0,5 promile.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.