Amatérští degustátoři změří své síly o víkendu v Pavlově

Netradiční degustační soutěž Vinařská stezka přiláká tuto sobotu do Pavlova u Mikulova na Jižní Moravě více jak dvě stě příznivců vína, kteří se utkají o titul nejlepšího amatérského degustátora…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Netradiční degustační soutěž Vinařská stezka přiláká tuto sobotu do Pavlova u Mikulova na Jižní Moravě více jak dvě stě příznivců vína, kteří se utkají o titul nejlepšího amatérského degustátora. Začátek akce je v sobotu 18. 9. 2010 v 11 hodin v Kulturním domě v Pavlově.

Třináct vinařství, 39 vzorků

Letošní 7. ročník Vinařské stezky představí průřez těmi nejlepšími odrůdami celkem 13 vinařství. Již tradičně to budou především vinaři z Pavlova, chybět však nebudou ani zástupci z okolních oblastí. Degustovat se budou vždy tři vzorky od každého vinaře, na návštěvníky tak čeká dosud rekordní počet 39 vzorků vynikajících, většinou přívlastkových vín.

Za místní vinaře se soutěže každoročně účastní také Vinařství Šilinek: „Naše rodinné vinařství se této soutěže zúčastňuje od prvního ročníku, je to skvělá akce pro hobby milovníky vín. Rok od roku se zvyšuje návštěvnost a mám pocit že i vinařská gramotnost účastníku. Soutěž to zcela určitě není jednoduchá, obdivuji ty, kteří správně tipují všechny odrůdy, nicméně si to vždy užijí i ti, kteří nemají tolik správných odpovědí. Spojení procházky Pálavou s ochutnávkovou soutěží přímo v přírodě je s přicházejícím podzimem na Pálavě prostě kouzelná věc. A navíc má být o víkendu krásně!“ řekl Jiří Šilinek junior.

Trasa dlouhá 6,5 kilometru

Po úvodní ochutnávce, která proběhne od 11 do 14 hodin v Kulturním domě v Pavlově, obdrží všichni návštěvníci degustační lístek a vydají se na 6,5 km dlouhou značenou trasu po svazích Pálavy. Na stezce už budou připravena stanoviště, každé z nich věnováno vždy jednomu z vinařství, tentokrát však bude víno v láhvích bez etiket a úkolem soutěžících bude určit správnou odrůdu.

Vinařská stezka povede nejen po stopách vína, během trasy se návštěvníci formou hry dozví také o zajímavostech unikátní přírodní rezervace Chráněné krajinné oblasti Pálavy.

Degustační soutěž vyvrcholí ve večerních hodinách, kdy budou odtajněny soutěžní vzorky a vyhlášen nejlepší degustátor pro rok 2010. Návštěvníci se mohou těšit také na slavnostní raut a koncert kapely Big Papa.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.