Bohemia Sekt kupuje další vinice. Současných 242 hektarů rozšíří na 400

Firma Bohemia Sekt si vytvořila pověst jedné z nejperspektivnějších vinařských společností v České republice. Vína z její produkce se těší u milovníků vín rostoucí oblibě. Stala se symbolem excelentní kvality…

Magazín


  Horký tip č. 1: Koupit 🍾 ALKOHOL online přes e-shop Alkohol.cz  
  Horký tip č. 2: Koupit 🍃 KRATOM online přes e-shop AdamKrupa.cz  

Vinice

Firma Bohemia Sekt si vytvořila pověst jedné z nejperspektivnějších vinařských společností v České republice. Vína z její produkce se těší u milovníků vín rostoucí oblibě. Aby firma uspokojila rostoucí zájem milovníků kvalitních vín, rozšiřuje svou činnost v místech, která mají pro výrobu vín ty nejlepší podmínky.

Z 242 hektarů na 400

To je důvodem aktuálního zvýšení rozloh vlastních vinic. Doposud měla k dispozici 242 hektarů a nově bude spravovat celkem 400 hektarů vinic v nejlepších vinohradnických polohách. Firma přijala totiž nabídku na převzetí Zemědělské společnosti Palava s.r.o.,

„Potřebujeme dál zvýšit množství produkce kvalitního vína, proto přikupujeme kvalitní vinice v obci Pavlov, Milovice a Dolní Věstonice. Máme trvalý zájem na rozvoji vinohradnictví v této části Mikulovské vinařské podoblasti. O vína z našich vinařství Víno Mikulov a Vinařství Pavlov je rostoucí zájem, zejména v gastronomii a prodej v nejlepších vinotékách,“ řekl předseda představenstva akciové společnosti Bohemia Sekt, Ing. Josef Vozdecký.

Společnost chystá i další změny

Převzetím vinic v Pavlově, Dolních Věstonicích a Milovicích však aktivity Bohemia Sektu ve „vinařském ráji“ pouze začínají. Firma ihned zahajuje kompletní restrukturalizaci některých už přestárlých vinic. Plánuje ze společnosti Palava vytvořit moderní vinohradnickou firmu propagující vysokou kvalitu zdejší révy.

„Součástí restrukturalizace stávajících vinic bude také významná změna odrůdového zastoupení ve prospěch odrůdy Ryzlink vlašský což je právě její „teroir,“ a dále preferované odrůdy Rulandské bílé, Tramín červený a Pálava.“, uzavřel Ing. Josef Vozdecký.

Partner portálu:

Díky Alkohol.cz jste si mohli přečíst tento článek — prosím podpořte nákupem v obchodě Alkohol.cz tento portál ALKOHOLIA.CZ a přečtěte si další skvělé články o alkoholu v budoucnu — mnohokrát Vám děkujeme:

Nakoupit v obchodě Alkohol.cz  
a podpořit tak ALKOHOLIA.CZ


One Reply to “Bohemia Sekt kupuje další vinice. Současných 242 hektarů rozšíří na 400”

  1. […] „Bohemia Sekt letos zvýšil plochy svých vlastních vinic. Do roku 2011 měl k dispozici 242 hektarů a od tohoto roku spravuje celkem 400 hektarů v těch nejkvalitnějších viničních polohách,“ řekl generální ředitel společnosti Bohemia Sekt, Ing. Josef Vozdecký. Čtěte také: Bohemia Sekt kupuje další vinice. Současných 242 hektarů rozšíří na 400 […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.